Китай має захищати Україну, а не ставати на бік РФ – Зеленський

ЗеленськийЗеленський

ОПУ

Китай має захищати Україну у війні з Росією, або принаймні балансувати між Києвом і Москвою у спробі врегулювати ситуацію, але точно не ставати на бік держави-агресора.

Про це заявив президент Володимир Зеленський у розмові з журналістами із Центральної Азії, цитати з якої наводить казахське видання Власть.

Китай як посередник у війні

Главу української держави запитали, чому Україна не докладає “якихось помітних успішних дипломатичних зусиль”, щоб залучити Китай до вирішення проблеми врегулювання російсько-української війни.

– Що ми не робимо? Ну скажіть, що має зробити президент країни, яка воює, щоб залучити на свій бік, навіть не на свій, а на бік закінчення війни, щоб Україна була почута в Китаї? Що я маю зробити? Запросити їхнього лідера – зроблено. Запит мій зустрітися з керівником Китаю – зроблено. Дзвінки до лідера Китаю здійснено. Я розумію, але Китай балансує між росіянами й Україною. І я б сказав, що в їхньому розумінні – між росіянами і Заходом. Це трішки таке, як вам сказати… Ми не якась там країна, – відповів президент.

За словами Зеленського, сьогодні, загалом, немає “якихось там країн”.

– Кожна країна важлива. Це великий механізм і кожен гвинтик такий важливий. Тому, коли позиція тієї чи іншої країни – це між Росією та Америкою, це зневажливе ставлення до України та українців. Це не війна між Росією та Америкою. Це війна між Росією та Україною, – наголосив він.

Володимир Зеленський додав, що з великою повагою ставиться до Китаю і китайців, а також до всього того, чого вони досягли й економічно, і технологічно.

– Ви розумієте, що якщо Китай не приїде на саміт, а після цього росіяни скажуть, ми готові до якогось саміту, і Китай скаже: “Ми підтримуємо зусилля Росії”. Ну, як це? Хіба це чесно? Хіба це балансувати між? Я не кажу вже про те, що таким країнам, як Китай, потрібно захищати Україну. Тому що на нас напали. Тому що коли Китай говорить про те, що потрібно поважати територіальну цілісність, це найважливіше, – нагадав президент.

Китай має захищати Україну

Український лідер нагадав, що саме Росія під керівництвом Путіна порушила територіальну цілісність і суверенітет України, а Китай, як “один із великих гравців”, обіцяв дотримуватися незалежній Україні безпеки в Будапештському меморандумі.

– І саме базуючись на тому, що Україна віддавала ядерну зброю в обмін на свою безпеку; де всі наші гаранти, де всі ці країни, які повинні були захищати нашу незалежність? Якби в України була ядерна зброя, хіба напала б на нас Росія? Ні. То навіщо говорити про баланс між нашими країнами? Китай повинен захищати Україну. Україна, в довгій боротьбі за свою свободу і незалежність, уже розраховує не на захист з боку Китаю, а на те, щоб Китай балансував і на Саміті миру просто був присутній. Які ще зусилля має зробити президент України та Україна? – резюмував Зеленський.

Позиція Китаю щодо війни РФ проти України

Нагадаємо, ще 2023 року в Міністерстві закордонних справ Китаю запропонували так званий мирний план із врегулювання війни. Також влада КНР закликала до припинення вогню і до того, щоб відновити “прямий діалог” між Україною та РФ.

Утім, офіційний Пекін ніколи не визнавав Росію як агресора щодо України.

Після чого спецпредставник Китаю Лі Хуей заявляв, що врегулювання війни між Росією та Україною неможливе без урахування інтересів РФ.

Читайте також
Сі Цзіньпін заявив, що Китай та РФ наполягають на “політичному врегулюванні” війни в Україні
Ілля Нежигай редактор стрічки
Категорії: Україна