У серпні очікується покращення ситуації з електропостачанням – Держенергонагляд

відключення світла

Фото: Факти

У серпні в Україні покращиться ситуація з електропостачанням споживачів, що передусім пов’язано із завершенням ремонтних робіт на низці енергоблоків АЕС. 

Про це повідомила Державна інспекція енергетичного нагляду України з посиланням на слова голови Держенергонагляду Руслана Слободяна.   

– Полегшення очікуємо в серпні з огляду на завершення ремонтних робіт на деяких атомних енергоблоках і зменшення кількості об’єктів із гарантованим електропостачанням, – сказав Руслан Слободян. 

Також він пояснив, що атомна генерація є базисом, що покриває більш ніж 50% потреб споживачів навіть після окупації російськими загарбниками Запорізької АЕС. 

За його словами, для того, щоб додати потужності в енергосистему та покрити дефіцит, зараз триває ремонт та розбудова децентралізованої генерації. 

– Енергетики роблять усе можливе, щоб якомога швидше виконати роботи. Водночас у найближчі півтора місяця очікується дещо складна ситуація з постачанням електроенергії, – наголосив Руслан Слободян. 

Водночас в. о. голови правління АТ НАЕК Енергоатом Петро Котін заявив, що наразі мета атомників – максимально скоротити терміни проведення ремонтних робіт на атомних енергоблоках АЕС. 

За його словами, планово-попереджувальні роботи, що пов’язані передусім із перезавантаженням свіжого ядерного палива, можуть тривати на одному енергоблоці від 36 до 58 діб. Це за умови, якщо ремонти не передбачають додаткових робіт із реконструкції обладнання. 

– Наразі ми максимально скорочуємо додаткові роботи, щоб вкластися в ті терміни, які мінімально можливі на сьогодні для перевантаження палива і ремонту всього обладнання для забезпечення якості роботи протягом наступних 300 діб після підключення енергоблока до мережі, – пояснив Петро Котін. 

Також він додав, що як і коли проводити ремонті роботи – це залежить від споживання електроенергії в енергомережі.  

Нагадаємо, що після того, як навесні 2024 року російські окупанти відновили обстріли українських енергооб’єктів, найбільше руйнувань завдали атаки 22 та 29 березня11 і 27 квітня8 травня та 1 червня.

Читайте також
Графіки відключень світла в Україні 17 липня діятимуть весь день

Джерело: Держенергонагляд, Енергоатом 

Аліна Гончаренко редакторка стрічки новин
Категорії: Україна