Законопроєкт про створення Військової поліції пройшов перше читання в Раді

Військовий ЗСУ

Фото: УНІАН

Верховна Рада на пленарному засіданні 19 червня підтримала у першому читанні та за основу законопроєкт № 6569-д щодо створення Військової поліції.

Військова поліція в Україні: що відомо про закон 6569-д

Парламент голосами 247 народних депутатів ухвалив у першому читанні законопроєкт № 6569-д про створення Військової поліції, повідомив нардеп Ярослав Железняк.

Згідно з документом, Військова поліція має стати військовим формуванням з правоохоронними функціями на основі Військової служби правопорядку у ЗСУ, яка входитиме до системи Міноборони.

Вона матиме право розшуку, затримання військовослужбовців, фіксації злочинів та захисту їхных прав за стандартом НАТО AJP-3.21.

Раніше у МОУ також наголошували на необхідності надання Військовій поліції слідчих повноважень.

– Цей документ має ключове значення для ЗСУ, які гостро потребують створення системи юстиції, першим кроком до якої є саме Військова поліція, – зауважили у міністерстві.

Мета створення Військової поліції – підтримання військової дисципліни у Міноборони, Збройних силах України та Державній спеціальній службі транспорту.

Основні завдання Військової поліції:

  • попередження, виявлення та припинення кримінальних та адміністративних правопорушень у МОУ, ЗСУ та ДССТ;
  • провадження у справах про адміністративні правопорушення, віднесені законом до компетенції Військової поліції;
  • оперативно-розшукова діяльність у випадках та на підставах, визначених законом;
  • забезпечення правопорядку і військової дисципліни серед військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів;
  • превентивна та профілактична діяльність, спрямована на запобігання вчиненню кримінальних та інших правопорушень;
  • захист життя, здоров’я, прав і законних інтересів військовослужбовців, а також військовозобов’язаних та резервістів під час проходження ними зборів;
  • захист державного майна від протиправних посягань;
  • забезпечення виконання адміністративних стягнень та покарань за вчинення кримінального правопорушення щодо військовослужбовців;
  • контроль за виконанням законодавства щодо безпеки дорожнього руху водіями під час використання транспортних засобів Міністерства оборони, Збройних сил України, ДССТ та інших військових формувань;
  • забезпечення виконання інших, визначених законом, завдань з питань національної безпеки у воєнній сфері, у сфері оборони в мирний час та особливий період.

Безпосереднє керівництво Військовою поліцією здійснює начальник, який призначається на посаду та звільняється з посади президентом України за поданням міністра оборони, а під час дії правового режиму воєнного стану – за поданням головнокомандувача ЗСУ.

Читайте також
В Україні планують створити військову поліцію: які функції вона буде виконувати
Валентина Летяк редакторка стрічки
Категорії: Україна