В Україні старшокласники вивчатимуть озброєння та стрілецьку підготовку – МОН

Скільки коштує здобути вищу освіту в Україні

Міністерство освіти та науки України оновило програму шкільного предмета Захист України для 10 та 11 класів. 

Про це повідомляє пресслужба МОН. 

Що вивчатимуть на оновленому предметі Захист України

Згідно з оновленою програмою, у 10 класі учні вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, знайомитимуться із принципами управління та планування, вивчатимуть озброєння та військову техніку.  

Крім того, старшокласники будуть здобувати й практичні навички. Значну увагу надаватимуть орієнтуванню на місцевості, основам інженерної фортифікації та стрілецькій підготовці. 

В 11 класі учні вивчатимуть розвиток військових технологій, особливості інформаційної безпеки та домедичну допомогу. 

Водночас старшокласники вивчатимуть захист цивільного населення в кризових умовах, а також можливості і способи оборони України. 

Оновлена програма предмета Захист України робить акцент на практичній підготовці. Таким чином, кожен модуль передбачає засвоєння і відпрацювання конкретних навичок з керування дронами, інформаційної безпеки, навігації, розвідки на основі відкритих джерел (OSINT), стресо- та психологічної стійкості. 

Для відпрацювання практичних навичок школи  обов’язково проводитимуть навчально-польові збори або тренінгові заняття. 

Яка мета оновлення програми предмету Захист України

У відомстві пояснили, що оновлення програми спрямоване на формування в молоді національної ідентичності та навичок для захисту власного життя. 

Одна із причин оновлення програми – реалії та виклики, з якими стикається наша держава. 

Зазначається, що програма ще має отримати гриф Рекомендовано за результатами експертизи, також її мають  затвердити в Міносвіти.  

Проєкт програми передбачає єдиний зміст для всіх, незалежно від статі, що сприяє рівним можливостям у набутті важливих навичок.

Зміст предмета охоплює широкий спектр тем, актуальних для розуміння сучасного світу, зокрема інноваційні технології, інформаційну безпеку та домедичну допомогу. 

Читайте також
Рада пропонує вдосконалити навчальний предмет Захист України: що він передбачає
Джерело: В Україні старшокласники вивчатимуть озброєння та стрілецьку підготовку – МОН | Факти ICTV
Аліна Гончаренко редакторка стрічки новин
Категорії: Україна