Дрон Черніка: характеристики та чим небезпечний

Дрон Черніка

Фото: Defense Express

Минулого тижня РФ вперше застосувала дрон Черніка для атаки по Харкову.

Що відомо про характеристики російського БпЛА – читайте у матеріалі на Фактах ICTV.

Дрон Черніка: що про нього відомо

30 червня мер Харкова Ігор Терехов повідомив, що за останній тиждень місто пережило 16 ворожих атак: найчастіше окупанти били Шахедами, проте також вперше зафіксувано удар Чернікою – дроном нового типу.

– Цей дрон схожий за потужністю бойової частини на Молнію, але має іншу конструкцію. Внаслідок його удару пошкоджень зазнали кілька авто в гаражному кооперативі, – пояснив він.

За інформацією видання Defense Express, дрони цієї серії виготовляються у двох варіантах: легка Черніка-1 та важча Черника-2.

Їх не можна назвати новими, адже ще у березні 2024 року було відомо про виготовлення понад 7,5 тис. одиниць Черніка-1, у квітні – про понад 4 тис. Черніка-2.

Перший є дроном-камікадзе типу “літаюче крило”, який виготовлено з пінопласту. Має дальність ураження до 80 км, запускається з катапульти або з рук, має бойову частину масою 0,7 кг, ймовірно, уламково-фугасного типу. Здебільшого застосовується проти автотранспортної техніки та піхоти.

Другу версію експери називають небезпечнішою, адже Черника-2 має бойову частину масою до 3,5 кг. І призначений він для ураження бліндажів та важкої техніки. А діальність ураження – до 100 км.

Характеристики дрона Черніка:

  • максимальна дальність ураження – від 80 до 100 км;
  • максимальна висота польоту – до 1,5 км;
  • крейсерська швидкість – 75 км/год;
  • бойова частина – від 0,7 до 3,5 кг;
  • має функцію донаведення на ціль.

Саме через наявність функції донаведення на ціль, за деякими даними, робить дрон Черніка не сприйнятливий до дії РЕБ.

Окрім того, Черніка-2 обладнана функцією автопілоту до визначеного району цілі, завдяки чому оператору не потрібно постійно здійснювати керування, а тільки на кінцевій ділянці польоту.

– Це у поєднанні з їхньою, ймовірно, низькою вартістю, робить їх масовими та дуже небезпечним. За своєю концепцією їх можна порівняти з іншим російським дроном Молні, який також у своїй конструкції використовує прості матеріали, – зауважують експерти видання.

Вони кажуть, що їм ефективно протидіють українські зенітні FPV-дрони, які вже відзначились збиттям трьох дронів Черніка-2, а також РЕБ – попри функцію донаведення та автоматичний політ до району цілі, без зв’язку вони також не здатні виконувати завдання.

Читайте також
Вибухи в Харкові 27 червня: зафіксовано влучання в Індустріальному районі

Фото: Defense Express

Валентина Летяк редакторка стрічки
Категорії: Україна