Генеральний прокурор України Руслан Кравченко ухвалив рішення, згідно з яким всі прокурори з інвалідністю будуть мають пройти Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів (КДКП) для підтвердження свого статусу.
Про це Руслан Кравченко повідомив у своєму телеграм-каналі.
Перевірка прокурорів зі статусом інвалідності
За словами генпрокурора, питання прокурорів зі статусом інвалідності викликало широкий суспільний резонанс і за 9 місяців так і не розв’язано.
У генерального прокурора немає повноважень одноосібно звільняти прокурорів, в таких випадках, як масові отримання статусу інвалідності. Звільнення прокурорів за таких обставин має відбуватися на підставі рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП).
Руслан Кравченко наголосив, що на сьогодні в органах прокуратури працює 484 прокурори з інвалідністю: 41 особа подала заяви на звільнення за власним бажанням – вони задоволені.
Тож генпрокурор решта прокурорів мають пройти спеціальну комісію, яка має підтвердити статус особи з інвалідністю.
Водночас в органах прокуратури працюють люди – їх 136 осіб, – які мають статус:
- інвалідів дитинства,
- особи, що зазнали невідновних втрат для здоровʼя,
- мають онкологічні захворювання,
- є особами з інвалідністю внаслідок бойових дій.
— Тож, на 348 прокурорів чекають рішення дисциплінарної комісії. Розумію, що серед них можуть бути особи, чий статус, в результаті перевірки, підтвердиться. Водночас встановлені факти недоброчесності, не повинні ставити хрест на авторитеті всіх прокурорів, які продовжують сумлінно виконувати свою роботу, – наголосив Руслан Кравченко.
Нагадаємо, що колишній генпрокурор Андрій Костін заявляв, що розпочалося масштабне службове розслідування щодо отримання прокурорами статусу осіб з інвалідністю. Перевірки почалися після того, як журналісти встановили, що 49 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником могли оформити інвалідність за сприяння керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК) Тетяни Крупи, депутатки облради від партії Слуга народу.
На початку жовтня 2024 року у Волинській області вирішили перевірити МСЕКи, після того, як на Хмельниччині керівницю МСЕК викрили на незаконному збагаченні.