Державний департамент США заявив про підтримку запланованого третього раунду переговорів між Україною та Росією, наголосивши на необхідності прямого діалогу заради справедливого і сталого миру.
Про це повідомила речниця відомства Теммі Брюс.
Держдеп про третій раунд переговорів України та РФ
– Ми знаємо про запланований третій раунд переговорів, який обговорюється між двома сторонами. Ми продовжуємо заохочувати прямі переговори між Росією та Україною з метою досягнення всеохопного припинення вогню та остаточного мирного врегулювання шляхом переговорів, – зазначила вона.
Брюс також додала, що президент США підтримує будь-який формат, здатний забезпечити тривалий і справедливий мир.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив сформувати українську делегацію на чолі з секретарем РНБО Рустемом Умєровим для участі в переговорах.
За його словами, наступна зустріч української та російської сторін запланована на 23 липня у Стамбулі.
Офіційна пропозиція провести третій раунд вже передана Росії.
Водночас аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW) скептично оцінюють наміри Кремля.
Вони вважають, що участь Росії у переговорах має ознаки імітації: делегацію знову очолюватимуть чиновники середнього рівня, що, за оцінкою ISW, свідчить про відсутність справжньої зацікавленості у досягненні миру.
Попередня зустріч відбулася 2 червня в Стамбулі та завершилася домовленістю лише щодо обміну військовополоненими. Російська сторона тоді відмовилася передати Україні меморандум із власними пропозиціями до початку перемовин.
Кремль з того часу неодноразово декларував готовність до переговорів, але паралельно повторював вимоги, які Україна вважає неприйнятними.
У червні та липні 2025 року офіційні особи РФ знову озвучили ті самі ультимативні пункти, що фактично зводяться до капітуляції України.
Президент РФ Володимир Путін з початку повномасштабного вторгнення у 2022 році заявляв про цілі денацифікації та демілітаризації України.
У 2025 році він уже говорить про необхідність ліквідації першопричин війни, серед яких називає розширення НАТО та євроатлантичні прагнення України.