Тотальна фальсифікація незаконного референдуму: журналіст зміг проголосувати одразу на трьох дільницях (відео)

Тотальна фальсифікація незаконного референдуму: журналіст зміг проголосувати одразу на трьох дільницях (відео)

Понад мільйон сімсот тисяч мешканців Криму прийшло на так званий референдум у Криму – такі дані оголосив голова комісії Верховної Ради Криму з проведення цього заходу.  

А 130 проросійськи налаштованих міжнародних спостерігачів заявили, що «волевиявлення» пройшло з дотриманням міжнародних норм та стандартів.

Офіційних спостерігачі від ЄС, ОБСЄ чи ООН на півострові не було. А з присутніх гостей ніхто не помітив, як на дільниці не пускали журналістів, як «самооборона» в Алушті розбила камеру іноземній знімальній групі. Ніхто не визнав, що у неділю в Криму була масова неприхована агітація. Листівки, білборди, проросійський відеоролик в центрі Сімферополя.

Під час голосування в додаткові списки вносили громадян Росії та людей з реєстрацією не за місцем голосування. Це підтверджує і експеримент місцевого  телеканалу АТР – журналіст ходив дільницями і просив внести його у список не за місцем реєстрації. Лише раз йому відмовили, а тричі – внесли й видали бюлетені.

Українські військові у переважній більшості не голосували. В штабі берегової оборони в Сімферополі практично всі – мешканці Криму. На референдум не йшли.  

«Було надано право кожному військовослужбовцю проголосувати, але наскільки я знаю, військовослужбовці в частині не скористалися тим правом. Так, звичайно, нам неприємно, що ми на своїй території і нас оголошують незаконним збройним формуванням. Ми як були українськими військовослужбовцями, так і залишаємося ними. І 16 березня, і далі», – каже заступник керівника управління штабу берегової оборони ВМС України Ігор Мамчур.

Початок підрахунку голосів журналістам дозволяють відзняти, та щойно на дільниці почалося відверте порушення закону – журналісток силою виштовхали за двері.

«Не дозволили. Спостерігачі ось у нас будуть перебувати спостерігачі, члені комісії, журналістам не дозволяють», – каже голова виборчої комісії Максим Борисенко.

Голова республіканської комісії порушення прав преси не визнає.

«Це передбачено положенням, і навіть перешкод журналістам вашої компанії ніяких не буде», – заявив голова комісії  АРК з проведення референдуму Михайло Малишев.

У Криму 93% мешканців проголосували за приєднання автономїї до Російської Федерації – це дані так званого екзит-полу, який оприлюднив Кримський інститут політичних та соціологічних досліджень. Твердять, що станом на 8 вечора на ста п’ятдесяти  виборчих дільницях  Криму і п’ятдесяти  – у Севастополі опитали 59 тисяч сто одинадцять  людей. На переконання Мустафи Джемілєва говорити про явку більшу сімдесяти  відсотків – смішно. 99% кримських татар не голосувало.

Це підтвердили члени комісій на місцях. Люди ходили на молебень чи підтримували акцію – символічне приготування чебуреків і вареників для сім’ї та друзів.

«Вареники вважалися національною стравою України, і жодній російській владі ми не дозволимо того, щоб з нашої кухні вилучили це прекрасне блюдо. Ми плачемо, справді,бо це наша батьківщина і кидати її і йти ми ніколи не зможемо. Ми не підемо, ми віримо в те, що Україна буде з нами», – каже мешканка Чорноморського Зінає Мємєтова.

Процес перевезення бюлетенів з дільниць до республіканської  комісії відзняти не дозволили. А після закриття дільниць на площі Леніна в Сімферополі влаштували масове проросійське святкування. Дехто палив українські паспорти. А одеський депутат Олексій Гончаренко  розгорнув прапор України просто перед самопроголошеним прем’єром Аксьоновим. А потім встановив його на Ай-Петрі.

// Факти, ICTV

Ольга Тищук Директор департаменту інтернет-проектів Starlight News
Категорії: Політика