Парламент сьогодні практично не працював. Опозиційні фракції одразу ж попросили 30-ти хвилинну перерву, яка виявилася майже півторагодинною.
Далі ж регіонали і комуністи почали висувати традиційні вимоги: припинити АТО і почати переговори. З ким саме домовлятися – не уточнюють.
«Вимагаємо зупинити АТО. Також вимагаємо розпустити Національну гвардію і батальйон Дніпро. На час переговорів припинити всі військові дії», – каже народний депутат України Микола Левченко.
Олександр Турчинов вкотре пояснив – влада готова до діалогу, але розмовлятиме лише з тими, хто складе зброю і на кому немає крові. З тими ж, хто воює проти України і мирного населення, розмова буде короткою, запевнив спікер.
«Антитерористична операція може бути зупинена, коли буде складена зброя, коли будуть звільнені заручники. Ми за те, щоб розв’язувати питання мирним шляхом. І з тими, хто готовий до співпраці, діалогу, ми ведемо цей діалог. Ми працюємо і над змінами до Конституції, і над розширенням місцевого самоврядування, і над іншими важливими питаннями», – каже голова Верховної Ради УкраїниОлександр Турчинов.
Побувши ще півгодини в залі, регіонали заявили – поки АТО не зупинять, під куполом Ради їх більше не побачать.
І разом із комуністами начебто почали збирати підписи за відставку Олександра Турчинова. А в самій залі активно обговорювали позбавлення мандата регіонала Олега Царьова, який активно підтримує сепаратистів.
Свободівці запропонували також притягувати до кримінальної відповідальності всіх депутатів з КПУ і фракції регіонів, які закликають до змін територіального устрою держави.
«Щоб отримати можливість притягувати до кримінальної відповідальності тих людей, які працюють проти територіальної цілісності української держави, на знищення української незалежності. І це буде хорошим і добрим уроком іншим політикам, які завтра прийдуть в парламент», – говорить голова фракції ВО “Свобода” Олег Тягнибок.
Щоправда, в коаліції поки не вистачає голосів навіть щоб позбавити Царьова мандата. А ще й регламентний комітет, де більшість у регіоналів, ніяк не почне розгляду.
«Щойно ми отримали інформацію про те, що дві групи позафракційних відмовляються поки що голосувати до тих пір, поки немає рішення регламентного комітету. А регламентний комітет, як нам відомо, не збирається вже вкотре для того, щоб прийняти це рішення», – каже в.о. голови фракції “Батьківщина”Сергій Соболєв.
Із продуктивної роботи парламенту – ухвалені зміни до закону про Президентські вибори.
Згідно із документом, волевиявлення можна проводити і в умовах бойових дій, адже в разі небезпеки місце засідання окружних виборчих комісій дозволять змінити. А бюлетені і протоколи за потреби охоронятимуть і правоохоронці, і співробітники СБУ.
// Факти, ICTV