Те, що США не виступають проти російського втручання в Сирії, не означає, що вони будуть підтримувати всі дії Росії, зазначає російський політолог Станіслав Бєлковський у своєму блозі на Snob.ru.
– Путін, ймовірно, розраховує, що зможе одночасно і перемогти ІДІЛ, і нейтралізувати сирійську опозицію. А свою перемогу над ІДІЛ він сподівається продати Заходу як гігантське досягнення з руйнування найбільшого світового зла, як його назвав Обама. У такому разі російський президент розраховує отримати низку преференцій, в тому числі зняття санкцій і початок переговорів про новий світопорядок, точніше, про давно забуте.
Читайте: Путін просив про зустріч із Порошенком
При цьому Обама говорив, що три головних зла у світі — це Росія, Ебола та ІДІЛ. Виходить, з його точки зору зараз два головних зла починають боротися між собою, а значить, можна, як кажуть, замовляти собі чашечку кави. Ослаблення позицій з обох сторін — це саме те, що потрібно США, – пише Бєлковський.
При цьому він зауважує, що Путін може сприймати обстріл Сирії як дії, скоєні ним з мовчазної згоди США.
– У ході обговорення цього питання в Нью-Йорку Барак Обама не висловився проти участі Росії у війні проти ІДІЛ. Але це зовсім не означає, що Штати підтримують Росію. Може бути, Вашингтон просто хоче, щоб Росія загрузла в сирійській війні. Що для нашої країни вкрай небезпечно. Те, що вони не виступають проти російського втручання, не означає, що вони будуть підтримувати всі дії Росії. Якщо підтвердиться, що обстрілювали територію, яку ІДІЛ не контролює, реакція на це буде. Вона вже є, – додав він.
Читайте: В ООН Обама віддав Путіну Сирію – Foreign Policy
Нагадаємо, 30 вересня Рада Федерації РФсхвалила звернення президента Володимира Путіна з проханням використовувати російські Військово-повітряні сили в Сирії. Незабаром після цього російська авіація завдала перших ударів у Сирії, в результаті яких загинули мирні жителі, серед якихбагато жінок і дітей.
Сьогодні РФ завдала повторних ударів у Сирії.