
Стратегія США на Близькому Сході поступово стає зрозумілою – дозволити Росії та Ірану заглибитися в проблеми Іраку, Сирії та “Ісламської держави”, а Вашингтону нарешті піти з регіону, пише Foreign Policy, передає ВВС – Україна.
На думку автора статті Девіда Роткопфа, Барак Обама не хотів надсилати американських військових на Близький Схід для боротьби з ісламістами, які вже відхопили значні частини території Іраку та Сирії. Мета глави Білого дому – зробити так, аби інша країна або група країн довели справу до кінця, вважає автор.
– Путін неодноразово демонстрував, що не вагатиметься надіслати війська… Так само Іран не виявив жодних вагань щодо розширення власного впливу в регіоні за допомогою військ, військових інструкторів чи бійців, спонсорованих ним, – зазначає Foreign Policy.
Читайте: Порошенко: Сирією не можна підмінити Україну
Видання наголошує, що американський президент усвідомлено надав простір Москві та Тегерану, аби ті могли діяти, як запланували.
– План Обами тепер стає зрозумілим. Ми залишимо Сирію та Ірак росіянам та іранцям, – наголосив автор статті.
На його думку, підхід Росії та Ірану, який полягає у роздмухуванні полум’я в сусідніх країнах, а потім отриманні контролю над частиною їхніх територій, вже був успішно випробуваний в Україні та Грузії, а також дозволив Тегерану наростити вплив від Лівана до Ємена.
– Ми відійшли від типу мислення “перемога за будь-яку ціну” часів Другої світової війни до типу мислення “вихід за будь-яку ціну” часів Обами”, – підсумовує видання.