Хто з нардепів у Раді підтримав закон про олігархів: голоси по фракціях

Верховна Рада

Фото: Верховна Рада

За так званий закон про олігархів у Верховній Раді України сьогодні проголосували представники Слуги народу, Голосу, депутатських груп За майбутнє та Довіра.

Про це свідчать дані голосування, оприлюднені на сайті парламенту.

Йдеться про документ №5599 Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів).

В другому читанні та в цілому його підтримали 279 народних обранців.

Від Слуги народу за проект закону проголосували 229 нардепів. Проти висловилася лише депутат Людмила Буймістер. Ще четверо представників політсили не голосували: Євген Петруняк, Іван Юнаков, Дар’я Володіна та В’ячеслав Медяник. А десять нардепів від Слуги народу сьогодні були відсутні.

Згодом Медяник передав заяву у президію та попросив зарахувати його голос на підтримку законопроекту.

Від Голосу законопроект підтримали 11 нардепів, один утримався (Олег Макаров), двоє були відсутні. Ще п’ятеро депутатів висловилися проти: Андрій Осадчук, Леся Василенко, Ярослав Железняк, Кіра Рудик та Інна Совсун.

Після голосування перший віце-спікер парламенту Руслан Стефанчук зачитав заяву нардепа від Голосу Романа Костенка, який попросив зарахувати його голос як проти.

Від депутатської групи Партія За майбутнє за документ віддали голоси 18 народних обранців, один утримався (Сергій Рудик), троє були відсутні.

Від групи Довіра проголосували 15 нардепів, утрималися двоє (Микола Кучер та Лариса Білозір). Ще троє депутатів не голосували: Олександр Сухов, Сергій Вельможний та Сергій Шахов.

Також законопроект підтримали шість позафракційних депутатів: перший віце-спікер ВР Руслан Стефанчук, Олександр Юрченко, Роман Іванісов, Юлія Світлична, Євгеній Шевченко та Євген Яковенко.

Фракції партій Опозиційна платформа – За життя, Європейська Солідарність, ВО Батьківщина не дали жодного голосу.

Розгляд законопроекту супроводжувався блокуванням трибуни та протестами від ряду опозиційних фракцій.

Висувалася пропозиція про усунення від ведення засідання віце-спікера Руслана Стефанчук, який наразі заміняє голову парламенту Дмитра Разумкова (останній хворіє на коронавірус).

Розгляд законопроекту відбувався за процедурою ad hoc (тобто за скороченою процедурою). Були розглянуті тільки ключові поправки до документа (за структурними частинами законопроекту). Кожна поправка автоматично зумовлювала підтримку чи відхилення низки інших.

Що передбачає закон №5599 про олігархів

Згідно із законопроектом, в Україні буде створено Реєстр олігархів. Документ також передбачає декларування публічними службовцями контактів з олігархами, які є у реєстрі.

Відповідно до закону олігарх – це особа, яка відповідає щонайменше трьом із чотирьох критеріїв:

  • бере участь у політичному житті;
  • впливає на ЗМІ;
  • є кінцевим бенефіціарним власником суб’єкта господарювання, який після дня введення в дію цього закону є суб’єктом природних монополій або займає домінуюче становище на ринку відповідно до закону України Про захист економічної конкуренції та протягом одного року поспіль підтримує або посилює таке становище;
  • вартість активів особи перевищує 1 млн прожиткових мінімумів.

Рішення щодо визнання особи олігархом ухвалюватиме РНБО.

Про інші деталі ухвалення законопроекту – читайте в матеріалі.

Фото: Верховна Рада

Джерело: Хто з нардепів у Раді підтримав закон про олігархів: голоси по фракціях | Факти ICTV
Юлія Соколова випускова редакторка
Категорії: Політика