Жителька столичного бульвару Лепсе Людмила скаржиться – вчора обіцяли включити воду, та знайшли пошкодження.
«Дуже дістало. Постійні проблеми з гарячою водою. Вода відключається без попередження. Ми ж платимо за гарячу воду», – каже киянка.
Справно платять і чекають на гарячу воду також на Троєщині у Деснянському районі.
«Дуже складно з маленькою дитиною без гарячої води. На кожному кроці – неприємні відчуття», – каже киянка Ірина Павлова.
А в «Київенерго» проблем не бачать. Кажуть – перевірка труб роботи йде за планом. Крім Деснянського, нині без гарячої води жителі Дніпровського, Голосіївського районів, Оболоні та Печерська.
А ось мешканці Подільського та Шевченківського районів стануть під холодний душ наприкінці липня. У Дарницькому районі гаряча вода зникне у серпні – дату відключення «Київенерго» уточнить пізніше. Натомість, перевірку теплотрас вже закінчили у Солом’янському та Святошинському районі.
«Порушень у виконанні гідравлічних випробувань і підключення споживачів немає. Тобто «Київнерго» виконує свої зобов’язання і виконує у більшості випадків заздалегідь. Якщо мережі витримали випробування, «Київенерго» надає теплоносій набагато раніше», – запевняє заступник технічного директора ПАТ «Київенерго» Григорій Саєнко.
Відключення – вимушені, розповіли комунальники «Фактам» і показали, як проводять гідравлічні випробування. Спочатку на тепловій електроцентралі піднімають тиск у трубах. Де пошкодження – там починає протікати вода, а датчики показують зайві витрати.
Цьогоріч комунальники вже знайшли більше, ніж півтисячі пошкоджень. А уникнути їх неможливо – 60% столичних теплотрас зношено.
Усього ж у Києві – 4,5 тисячі труб із гарячою водою – як для постачання до кранів, так і для опалення. Аби замінити їх одним махом, довелося б витратити 10 мільярдів гривень, бідкаються у «Київенерго».
Якщо ж воду відключили без попередження, радять звертатися на телефон гарячої лінії, аби відключення води не ставало символом літнього відпочинку.
//Віталій Захаров, «ФАКТИ», ICTV