ICTV продовжує серію матеріалів Я like Україна до 25-річчя незалежності нашої держави. Факти розповідають про наступного майстра пера – Сашка Лірника. Йому вдалося зробити неймовірне – відродити в Україні зниклий уже жанр розмовної оповіді. Сам він називає його “українська химерна казка”.
Першу казку він написав у 4 роки – про золоторогого Оленя, який дуже швидко бігав, тому його не могли вполювати. Відтоді Сашко Лірник створив кілька тисяч казок. Він розповідає їх на фестивалях, концертах, із телеекранів, зокрема, кілька років на ICTV, і навіть по телефону, бійцям із передової.
– Серед ночі дзвонить телефон, я чую в трубці вибухи. Питаю: Що у вас? А вони: А нас Градами криють, розкажіть нам казочку. Я навіть не знаю, хто це дзвонив. Це вже якось добре, традиція, – розповідає Сашка Лірник.
Казкар каже, що старається розповісти бувальщину наче вигадку. Так діти, а цю аудиторію важко зацікавити, не відчуватимуть фальші й водночас винесуть мораль, закладену в твір.
Читайте: I like Україна: Лариса Денисенко – майстер нових тем в українській літературі (ВІДЕО)
Казки – найлегший і найприємніший спосіб посіяти українськість, каже письменник. Та він використовує й інші методи – нещодавно організував агітпотяг. Справжній поїзд подорожував прифронтовими містами і знайомив жителів Донбасу з українською культурою. Виступали артисти, читали лекції, показували українські фільми та мультики.
Сашко Лірник написав для проекту Я like Україна оповідання про боротьбу козаків із загарбниками. Нині працює над першою дорослою повістю.
Нагадаємо, раніше Факти розповіли про автора романів для підлітків, стенографіста сучасного життя, поета і перекладача Анатолія Дністрового.