Укр Рус

I like Україна: сучасний класик Анатолій Дністровий (ВІДЕО)

I like Україна: сучасний класик Анатолій Дністровий (ВІДЕО)

ICTV продовжує серію матеріалів  Я like Україна до 25-річчя незалежності нашої держави. За підсумками світ побачить унікальну книгу.

 25 оповідань, які напишуть 25 відомих українських письменників про свою любов до України. І кожного тижня ми розповідаємо про одного з авторів, які стали сучасними класиками.

Сьогодні знайомимося з автором романів для підлітків, стенографістом сучасного життя, поетом і перекладачем Анатолієм Дністровим.

Зараз дивляться

Анатолій Дністровий – романіст, есеїст, поет і художник відтепер ще й автор дитячих творів. Він від народження доньки пише трилогію про риб: у Дніпрі, в акваріумі та в Чорному морі. У його творчому доробку майже 20 книжок. Найвідоміша і затерта до дірок трилогія Пацики –  про реалістичне і часто  кримінальне життя міських підлітків на зламі епох –  початку 90-х.

 

 

– Я чудово розумію, що колись люди в літературі будуть шукати не мої фантазми про майбутнє, а схочуть побачити, якою була соціальна автентичність саме цього дня. Оце мій метод літературний, – розповідає Дністровий.

І за цей метод Дністровому вдячні журналісти та літературні критики.

У бібліотеці Дністрового поряд із філософськими книжками, і заначка на чорний день, і риболовецькі снасті. Письменник не боїться бути різним. Постійно змінює прозу на поезію, пише есе, а потім й картини. Особливо пишається підсумковою збіркою – Черепаха Чарльза Дарвіна.  Видання – підсумок історії минулого століття.  Колеги  поважають Дністрового, бо пише просто, хоч і начитаний як кандидат філософських наук.

– Оця заумь у його прозі не простежується, він дуже просто вміє розповідати, дуже лаконічно. Оцей от імідж людини, яка вийшла з народу, він ніс по собі завжди, – каже письменник і критик Андрій Кокотюха.

Анатолій Дністровий веде вулицями Подолу, і перераховує скільки подібних автентичних місць є по всій країні, але це ніде не зафіксовано. Тому сучасна література має писати натхненно про кожне місто і вуличку, щоб тісно прив’язати українця до рідного.

– Чим більше ми будемо прописувати свою країну, тим більше будемо в уявленні людей маркувати територію, до якої причетні і ми, і попередні покоління і, і наступні покоління, – запевняє Дністровий//Оксана Михайлова та Георгій Жиліч, Факти ICTV.

Читайте: I like Україна: гордість країни – Ірен Роздобудько (ВІДЕО)

Нагадаємо, 28  червня українці святкуватимуть День Конституції. Цьогоріч країна відзначатиме круглу дату, 20 років з дня прийняття Основного Закону України.

Фото: Twitter.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка