Інвертор для дому: як обрати

як обрати інвертор та підключити до акумулятора

Фото: depositphotos

В Україні через ймовірне посилення терору з боку РФ у холодний період можливі відключення світла. Щоб мати змогу працювати з дому та якісно відпочивати, потрібна електроенергія. Що таке інвертор, навіщо він потрібен, як обрати і самостійно під’єднати до акумулятора – читайте у матеріалі Фактів ICTV.

Що таке інвертор і навіщо потрібен

Інвертор – це прилад для перетворення постійного струму в змінний однофазний або багатофазний струм. Це відбувається за допомогою цифрової схеми на силових транзисторах.

Інвертори не спроможні заряджати акумулятори, а лише перетворюють постійний струм 12 або 24 Вольт на змінний 220 Вольт, забезпечуючи апроксимовану або реальну синусоїду. Це дає змогу підключати до них електродвигуни, котли та інші індуктивні споживачі.

Фото: Pexels

Отже, інвертор потрібен для того, щоб у момент знеструмлення під’єднати до нього, наприклад, компактний і безшумний тяговий гелевий акумулятор. Оскільки прилад видає струм із номінальною напругою 12 Вольт, щоби збільшити напругу до 220 Вольт, і потрібен інвертор.

Які бувають інвертори

Інвертори відрізняються за потужністю, типом батареї, яку використовують, а також іще за кількома специфічними характеристиками. Про них варто знати, щоб зробити правильний вибір.

В інтернеті та у магазинах є широкий вибір інверторів для дому, а їхня ціна та характеристики дуже відрізняються. Далі розберемося, якими бувають інвертори.

  • Зварювальний інвертор.

Його застосовують для портативного зварювання та різання.

  • Інвертор для сонячних батарей.

Він перетворює сонячну енергію на живлення для домашніх приладів.

  • Автомобільний інвертор.

За його допомогою можна заряджати мобільний, ноутбук чи інші гаджети просто в автомобілі. Вони здатні перетворювати бортову напругу автомобіля 12 Вольт у звичну для електроприладів 220 Вольт “лише в один бік”.

Водночас аккумулятор автомобіля буде автоматично заряджатися від генератора чи двигуна. Однак для дому або офісу він не підійде – доведеться щоразу підзаряджати вашу акумуляторну батарею.

  • Інвертор для дому.

Це перетворювач напруги 12/220 Вольт. Саме він спроможний дати живленням більшості електроприладам у вашій оселі.

Як обрати інвертор для дому: на що звернути увагу

У пошуках інвертора для дому варто потурбуватися не лише про аккумулятор, а й про його автоматичну зарядку тоді, коли енергопостачання відновлено. А ще зосередитися на таких параметрах, як:

  • тип (говоритимемо саме про інвертор для дому);
  • ємність батареї;
  • напруга;
  • потужність
  • синусоїдальність.

Отже, далі – про кожен параметр окремо.

  • Потужність

Тут слід чітко розуміти, для яких приладів використовуватиметься інвертор, і порахувати, скільки енергії вони на себе забирають. Для цього зазирніть у характеристики тієї чи іншої техніки.

Наприклад, телевізор із рідкокристалічним дисплеєм споживає 200 Вт, ноутбук – 250 Вт, холодильник – 200 Вт, пральна машина – 2500 Вт тощо. Ці всі показники потрібно скласти між собою і додати ще 20-30%. Ось і потужність інвертора, яка вам потрібна.

Оскільки інвертор на постійній основі не здатен впоратися з піковим навантаженням, то краще обирати “перетворювач”, показники якого вищі за ваші розрахунки споживання електроенергії приладами.

  • Напруга

Купуйте інвертор із функцією стабілізації напруги, оскільки побутові прилади не шанують перепади електроенергії і можуть витримати тільки до 10% таких коливань.

  • Модифікована або апроксимована синусоїдальність напруги

Більшість недорогих моделей інверторів видають потрібну напругу та частоту на виході (типово ~230 Вольт, 50 Герц), проте форма цієї напруги відрізняється від синусоїди.

Фото: Pexels

Якщо інвертор має східчасту форму та спрощену схему перетворення, це свідчить про те, що до нього можна під’єднати обмежену кількість приладів, наприклад, побутову техніку та електроніку з імпульсним блоком живлення.

  • Синусоїдальність

Правильна синусоїдальність інвертора хоч і підвищить його цінник, проте дасть змогу підключати до акумулятора чутливу техніку. Зокрема мова йде про холодильник, мікрохвильовку, духовку, пральну машину, газовий котел.

Деякі інвертори, як-от Must, мають окремий вмикач для інвертора. Увімкнути його — це останній крок для запуску системи.

Дивіться також
Сонячні інвертори, насоси та рекуператори: чим вигідніше утеплити оселю
Маліновська Ангеліна редакторка стрічки
Категорії: Суспільство