Держпраці рекомендує не звільняти людей через евакуацію чи неможливість дістатись до роботи. Адже якщо людина не повідомила керівництву про свою відсутність – на це могли бути дуже вагомі причини.
У Радбезі наголосили: люди можуть працювати дистанційно або ж за гнучким робочим днем, коли це буде безпечно.
Держава намагається зробити так, аби мінімізувати економічні втрати як працедавців, так і найманих працівників. Однак усе це стосується лише тих, хто працював офіційно і сплачував податки.
Хоча раніше в Україні таких реалій ніколи не було, та держава розписала усі гарантії для тих, хто працює офіційно.
На сайті Держпраці у рубриці Інтерактивний інспектор є контакти, куди звертатися:
- за номером: +38066-868-52-20 (вартість згідно з тарифами вашого оператора);
- електронною поштою: info_dsp@ukr.net;
- заповнити форму для отримання роз’яснень (http://surl.li/bmzsl).
Відповіді на свої запитання можна отримати:
- електронною поштою;
- на месенджер (Viber, WhatsApp, Telegram);
- телефоном.
Місце за працівником має лишатися, навіть якщо особа не попередила начальство про свою відсутність.
— Це може бути прогул із поважної причини. Безпекова ситуація складається так, що будь-які намагання дістатися на роботу можуть створювати небезпеку для людини, – пояснює заступниця директора департаменту з питань праці Держпраці Олена Коновалова.
Та за першої ж нагоди співробітник має зв’язатися з керівництвом. Адже поки невідомо, де людина, зарплату їй можуть не нараховувати. Керівництво може запропонувати відпустку, а ще дистанційку або гнучкий режим робочого часу.
Якщо підприємство вимушено закрилося, співробітникам мають оплатити 2/3 тарифної ставки або окладу. Складніше, якщо підприємство знищили.
Ті, хто нині у теробороні або мобілізовані, зберігають середній заробіток, місце роботи і посаду, однак треба мати контракт або інший документ, який це підтвердить.