Селище Новотаврійське, понад 500 його жителів без питної води більше трьох років, відколи зламався центральний водогін. Відтоді питну воду купують – 120 грн за куб. Зберігають у бетонних ямах.
А от помитися і попрати речі можуть тільки ті, хто має власну свердловину. Правда, пити тутешню воду не можна – в ній надто багато вапна.
Селище Сурсько- Литовське із населенням майже 5 тисяч людей. Централізований водогін тут неможливо побудувати – лише десь можна пробити гранітну платформу, що залягла на глибині 30 метрів.
За даними експертів: найменше забезпечені водою 5 областей України: Запорізька, Одеська, Херсонська, Миколаївська та Дніпропетровська. Десь рятуються підземними ресурсами, десь вимушені рідину привозити. А от у столиці – навпаки. Води багато, але через високі тарифи – Дніпровська водопровідна станція працює у півсили.
Дивіться: Зламані меблі, розбита сантехніка, на підлозі вода – аварійні лікарні на Київщині
Тож виходить: в одній області води більше ніж треба, а в іншій – ще спробуй знайти.
Погіршує ситуацію і той факт, що всі водопровідні системи збудовані ще за радянських часів, тож потребують капітального оновлення: потрібні сучасні економічні насоси та очисні споруди. Є вихід і для незабезпечених водою регіонів, але недешевий.
Вирішується шляхом будівництва групових водоводів, які транспортують воду на протязі 40-60 км.
Втім, вирішувати такі питання мають уже об’єднані громади.
Нагадаємо, через планові гідравлічні випробування тепломереж у житлових будинках у центрі Києва з 17 по 30 квітня не буде води.