Згідно із законом, ЦВК має оприлюднити офіційні результати голосування не пізніше, ніж за 10 днів після виборів, враховуючи травневі вихідні, офіційних результатів можна буде чекати 4 травня. Далі впродовж місяця має відбутися присяга новообраного глави держави у Верховній Раді та інавгурація.
Виборчі комісії дораховують останні відсотки протоколів. Найшвидше впоралися у Дніпропетровській, Закарпатській, Кіровоградській, Рівненській і Тернопільській областях. Найменше роботи було на дільницях Закарпаття – там традиційно найнижча явка в Україні – 46%.
Усі протоколи вже опрацювали і на Дніпропетровщині. Це, кажуть експерти, рекордна швидкість. Кількість зіпсованих бюлетенів порівняно з першим туром зросла вдвічі, але відсоток усе одно незначний.
Читайте: Підрахунок голосів на виборах 2019 – результати другого туру (ОНЛАЙН)
В області як і всюди, лідирує Володимир Зеленський. Найбільшу підтримку отримав від рідного Кривого Рогу. Натомість у Болградському районі Одещини, де народився Петро Порошенко, земляка підтримали мало – всього 3%. Більшість проголосувала за Володимира Зеленського.
За даними ЦВК, на Харківщині з двох мільйонів людей у виборах взяли участь майже 65%, голосування відбулося без серйозних порушень.
Львівщина – єдиний регіон, де найбільше голосів здобув Петро Порошенко – це трохи більше 63%, за Володимира Зеленського тут проголосували понад 34% виборців. Явка в області знову рекордна для України.
До слова, люди в чергах із сьомої ранку: як пройшло голосування за кордоном.