Стали непотрібними. Кількість безпритульних тварин в Україні зросла до 40 тис.

Кіт у притулку

Україна входить в Топ-10 країн світу за найбільшим показником безпритульних тварин – за статистикою таких понад 40 тис. Переповненість притулків – це проблема, з якою зіштовхуються у всіх містах.

Чисельність бездомних котів і собак росте у рази швидше ніж кількість охочих їх прихистити.

Киянка Інна має трьох вихованців із притулку. Одна з них навіть мало не залишилася без лапи після контакту з людиною.  Жінка переконує, хоч більшість безпритульних тварин і втратили довіру до людей, але відчувши тепло і любов, повертатимуть їх стократно.

90% котів у притулку Ірини Добролюбової – домашні. Волонтерка каже, що найбільші вороги безпритульних котів – люди які думають, що рятують їх.

Мало не щодня до її закладу потрапляють десятки тварин із так званих котячих гуртожитків, на які перетворюють свої оселі люди з психічними розладами. Там коти живуть в повній антисанітарії, хворіють та неконтрольовано розпліднюються. Інша поширена проблема – це тварини, господарі яких померли.

Волонтери притулку В добрі руки створили спеціальну програму, яка дає змогу людям провести час із тваринами, при чому – під наглядом фахівця. Адже, до прикладу, собака з притулку суттєво відрізняється від тієї, що повноцінно живе у соціумі.

Читайте також
Дворняги точно у тренді: чому варто взяти вихованця із притулку

Хоч безпритульним песикам складно вгамувати радощі від спілкування, контактуючи із людьми вони вивчають нові команди, корегують поведінку та починають довіряти людям.

Найефективніший спосіб зменшити кількість безпритульних тварин – це стерилізація, яка допоможе зупинити їх неконтрольоване розмноження.

Однак найбільшим порятунком для братів наших менших стане готовність людей брати на себе відповідальність за тих, чиє життя повністю в наших руках.

Категорії: Суспільство