З розвитком нового покоління мобільного зв’язку, технологій та інформаційних систем, людству доведеться вчитися і нового покоління кіберзахисту, такі вміння демонстрували на спеціалізованій виставці у Стамбулі.
Оператор Турксел. Тут мають інформацію про майже 50 млн абонентів і приватних клієнтів. І тому система безпеки не гірша, ніж у Білому домі – трирівнева. Доступ до айті-сховищ за біометричними даними.
Будівлі захищають не лише від віртуального ворога, але й від природних катаклізмів. Кожна кімната може витримати двогодинну пожежу. А сама будівля – навіть 9-ти бальний землетрус.
Над кібербезпекою дата-центру працюють тисяча фахівців. Поки абоненти мають справний зв’язок, програмісти стежать за десятками технічних параметрів. Є окрема команда, що відбиває до 7 тис. кібератак за рік. Але іронія в тому, що навіть найкращих можуть обійти. Бо проти хакерства запобіжників немає.
Дивіться: Кіберполіція викрила піратський сервіс, що ретранслював популярні телеканали
Саме там, два роки тому допомогли Україні знайти джерело вірусу Petya та заблокувати його.
Раніше турки боролися з кібервірусами місяць, тепер – це займає три хвилини.
Тут кажуть: “Цінна інформація – породжує потужну армію хакерів”.
Щоб відбити атаку – такі телекомгіганти, як Турксел, потребують найкращих фахівців. І хоча надвисокий рівень захищеності не гарантує цілковитої безпеки, утім, компанії вчаться оперативно реагувати.
До слова, кібербезпека країн: як захищається Україні і хто нам допомагає.