Чергова стрілянина: чому росте злочинність та як боротись

Чергова стрілянина: чому росте злочинність та як боротись

Чергова стрілянина з поліцією.

Судячи з коментарів Андрія Крищенка — під час затримання грабіжників (але зараз вже відомо, це все ж був розбій). Вже очевидно, що кількість зброї, яку використвують злочинці, і вправність її застосування, невпинно зростає.

Гранати при цьому використовуються організованими злочиними групами все частіше: і як засіб залякування свідків, потерпілих, бізнес-партнерів (демонстрація сили), і як засіб прикриття шляхів відходу з місця скоєння злочину (у разі появи поліції).

За 2 останніх роки поліцією виявлено вдвічі більше організованих злочиних груп. І це лише офіційна статистика, а скільки ще не виявлено?

Читайте: У Києві напали на будинок судді й адвоката – поліція назвала версії

Фактично, протидія організованій злочинності має вийти на якісно новий рівень, щоб країну не захлинуло насильство. Чи зможе це зробити новостворений Департамент стратегічних розробок Нацполіції — покаже час. Але час зараз грає проти держави.

Відкритими залишаються питання:

  • щодо захисту важливих свідків у резонансних кримінальних провадженнях.
  • щодо контролю за незаконним обігом зброї (кількість злочинів, повязвних з незаконним поводженням зі зброєю виросло майже на третину, порівняно з минулим роком).
  • щодо побудови ефективної системи боротьби з організованою злочинністю.

Читайте: Стрілянина в Києві: поранено поліцейського, на місці знайдено труп

На мою думку, перспективніше було б, щоб цим в майбутньому займався ДБР, якщо запрацює звичайно.

Автор: Денис Монастирський, експерт програми реформування правоохоронної та судової систем Українського інституту майбутнього.

Категории: Без категории