Увечері 16 квітня забруднення повітря у Києві перевищило норму у два-три рази.
Директор Українського гідрометеорологічного центру Микола Кульбіда заявив, що найбільше забруднення було викликане твердими домішками.
Причиною забруднення повітря у столиці стали пожежі у Житомирській та Київській областях й у Чорнобильській зоні.
Читайте: Забрудненість повітря в Києві перевищувала норму в 2-3 рази – Кульбіда
Пил з продуктами горіння, які наразі піднімає вітер, можуть вплинути на перебіг подій щодо коронавірусної інфекції, – розповідає голова Національної медичної палати України Сергій Кравченко.
Як відомо, цей пил може викликати респіраторні захворювання та загострення легеневих та серцевих хвороб. До того ж, він містить минулорічний пилок, який може спричиняти алергічні реакції.
Тобто розвіяні сильним вітром продукти горіння та пилок мають негативний влив на організм людини та найближчим часом може відбутись підвищення кількості хворих з алергічними та легеневими захворюваннями.
Під час загострення таких хвороб відбувається запальний процес, який дає підвищення температури тіла 37 – 37,5 градусів, що, відповідно, може перешкодити проведенню ефективної діагностики щодо коронавірусу.
Пацієнтів стане більше, а лікарям у таких умовах буде важче проводити діагностування захворювання на Covid-19.
Читайте: Як не захворіти на коронавірус: знайдено ще один спосіб передачі вірусу
Також подібне забруднення повітря може бути фактором ризику для тих, у кого вже виявили коронавірус, адже Covid-19 не вивчений у повній мірі, і ми мало що про нього знаємо.
Пил з продуктами горіння та минулорічним пилком можуть вплинути на перебіг захворювання на коронавірус, адже він діє на слизову верхніх дихальних шляхів, легеневі структури та структуру сурфактанту, який знаходиться в альвеолах.
Автор: Сергій Кравченко – голова Національної медичної палати України.