Потужний український флот: як убезпечити моряків і дати Росії відсіч

Потужний український флот: як убезпечити моряків і дати Росії відсіч

Після атаки Російської Федерації в Азовському морі, під час якої було затримано 24 українських моряків, Україні потрібно серйозно задуматися про зміцнення та збільшення українського флоту.

Розроблена концепція Стратегії безпеки-2030 передбачає посилення флоту та контролю на Азовському морі за рахунок протикорабельних крилатих ракет Нептун.

Зараз тестування Нептунів, які йдуть у виробництво, перебуває на завершальному етапі. Кінцева мета – як мінімум по одному бригадному комплекту на Азовське та Чорне моря.

Бригадний комплект – це шість пускових машин, шість машин заряджання, радіолокаційна станція та командно-штабний модуль.

Тож в одному пострілі можна випустити максимум 24 ракети, кожна з яких здатна втопити або нанести тяжкі ушкодження судну до 5 тис. тонн (десантні кораблі, фрегати або корвети).

Реальні строки виконання цієї програми, виходячи з сьогоднішніх реалій, а особливо зі створенням запасу ракет – п’ять-сім років.

Це той мінімум, який гарантуватиме, що у разі агресії РФ з моря ми зможемо гідно відповісти. І він зможе дати певне відчуття захисту для України та небезпеки для Російської Федерації.

Читайте: МЗС РФ заявив про переговори з Україною щодо обміну моряків

Стратегія Військово-морських сил України (ВМСУ) полягає у будівництві москітного флоту. І це не ті артилерійські кораблики, які за швидкості вітру від 5 м/с не те що не в змозі відкрити вогонь, а, цілком можливо, просто перевертатимуться і тонутимуть (а саме такими і є катери Гюрза та Кентавр).

Необхідні катери ракетного типу, щоб вражати ворога на далеких відстанях. Всього лише один ракетний катер з однією ракетою на борту вже становитиме загрозу для Чорноморського флоту РФ.

Тільки таким способом ми зможемо повернути контроль над Азовським морем, не допустити подальшого захоплення української акваторії і гарантувати, що Росія більше не наважиться захоплювати українські кораблі та брати в полон українських моряків.

Читайте: ПА ОБСЄ визнала захоплених Росією українських моряків військовополоненими

Тих грошей, які виділяє держава на ВМСУ, а це близько $70 млн на рік, дуже мало. Для повноцінного посилення флоту нам потрібно збільшити фінансування у рази.

Потужний флот разом з береговими ракетними комплексами зможуть гарантувати безпеку нашої акваторії та берегової лінії від російських зазіхань. І позбавить їх від самої думки про можливість нанення удару або висадження десанту на нашому узбережжі.

Автор: Іраклій Джанашия, експерт з питань національної безпеки і оборони Українського інституту майбутнього.

Категорії: Україна