В Україні зафіксовано випадки захворювання на вірусну пневмонію, яка спричинена вірусом свинячого грипу.
У Тернопільській області лікарні переповнені пацієнтами із запаленням легенів. П’ятеро з них знаходяться у реанімації, троє померли внаслідок дуже стрімкого перебігу вірусної пневмонії.
У Вінницькій області теж зафіксували випадки цієї небезпечної форми грипу, яка викликає запалення легенів. А у Запорізькій – в результаті ускладнень померла вагітна жінка.
Зараз ситуація з кількістю хворих на грип H1N1, який викликає вірусну пневмонію, не критична, як у 2009 році. Це вірус, який постійно циркулює впродовж багатьох років на території України, періодично проявляє певну агресію, – розповідає лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська.
Вірусна пневмонія страшна тим, що важкі зміни у легенях відбуваються за кілька днів. Тому часовий фактор дуже важливий для ефективного лікування.
Найважливіше – вчасно почати лікування. Якщо з’являються перші ознаки грипозного стану, потрібно звернутись до лікаря у той самий день.
Тут потрібно призначати специфічну терапію. Просто так приймати подібні препарати не можна, тому що формується резистентний застій, і людина дійсно може захворіти на грип.
Читайте: Профілактика грипу: що робити, щоб не захворіти
Перші превентивні заходи – вакцинація.
Насамперед вакцинуватися повинні групи ризику, а це:
- люди з надмірною масою тіла;
- хворі на цукровий діабет;
- пацієнти із захворюваннями легенів та серця;
- люди, які приймають саліцилову кислоту;
- вагітні.
Вірусні пневмонії найстрашніші, оскільки дуже швидко розвиваються. Грип передається повітряно-крапельним шляхом, тому стрімко поширюється. Але тут важливий не тільки збудник вірусу, але і сприятливість організму.
Автор: Ольга Голубовська, професор, лікар-інфекціоніст.