Команда вчених із Бернського університету в Швейцарії під час дослідження з’ясувала, що ін’єкції, які пригнічують апетит, також покращують настрій, самопочуття і якість життя більше, ніж інсулін та інші протидіабетичні препарати.
– Спочатку розроблені для хворих на діабет, ці препарати змінили підхід до лікування ожиріння, і з’являється дедалі більше доказів їхньої ширшої користі для здоров’я, – ідеться в повідомленні.
Дослідження
Дослідження, презентоване на Європейському конгресі з ожиріння в Малазі (Іспанія), також показало, що щеплення для зниження ваги безпечні й ефективні для дорослих, які приймають антипсихотики або антидепресанти за важких психічних захворювань.
Як пояснили експерти, препарати належать до групи, відомої як агоністи рецептора глюкагоноподібного пептиду-1 (GLP-1), які уповільнюють травлення і знижують апетит.
Результати
Вчені виявили, що лікування препаратами, що містять семаглутид (продається як Ozempic або Wegovy), не було пов’язане з погіршенням психічного здоров’я або підвищеним ризиком нових психічних захворювань або госпіталізацій у психіатричну клініку.
– Ці препарати можуть чинити антидепресивну та протитривожну дію через їхні протизапальні й антиоксидантні властивості, які також можуть допомогти зменшити нейрозапалення, – сказав провідний автор Сігрід Брейт.
За його словами, отримані результати є особливо важливими для людей із тяжкими психічними розладами, у яких ймовірність ожиріння втричі вища, ніж у населення загалом.
Короткострокове рішення
Експерти з психічного здоров’я привітали результати. Однак зазначили, що хоча це дослідження уколів для зниження ваги є важливим і багатообіцяльним, такі ліки є лише короткостроковим рішенням.
– Потрібно більше інвестицій у пошук методів лікування, чи то нові ліки, чи то інші форми клінічної підтримки, які покращують психічні захворювання без тривожних побічних ефектів, – зазначають експерти.
За їхніми словами, ін’єкції для зниження ваги слід застосовувати тільки за призначенням лікаря і в поєднанні з його рекомендаціями, а особливу увагу слід приділяти людям, схильним до ризику розладів харчової поведінки.