Згідно з рішенням уряду, з 1 липня дітей з психічними розладами госпіталізуватимуть виключно до багатопрофільних дитячих лікарень.
Нова модель психіатричної допомоги: що відомо про зміни
Моніторингові перевірки, проведені МОЗ у 2024-2025 роках, виявили серйозні порушення.
Зафіксовано випадки необґрунтованої госпіталізації дітей без чітких клінічних показань, зокрема із вразливих груп.
Нові правила забезпечать комплексний підхід до лікування маленьких пацієнтів, адже психіатри працюватимуть разом з педіатрами, неврологами, ендокринологами та іншими спеціалістами.
Крім того, багатопрофільні лікарні оснащені реанімаційним обладнанням і відділеннями інтенсивної терапії, що є критично важливими у важких випадках.
Турбота про психічне здоров’я дорослих
Додатково уряд оновив підходи до надання психіатричної та психосоціальної допомоги дорослим — через Центри ментального здоров’я та мобільні мультидисциплінарні команди.
За словами заступника міністра охорони здоров’я України Ігоря Кузіна, в умовах війни, інтеграція психічного здоров’я в усі сектори залишається важливою складовою.
Для цього на рівні медзакладів розширюється перелік послуг та сервісів з психічного здоров’я для населення, у 124 лікарнях вже функціонують центри ментального здоров’я.
Лише з початку року в Україні майже 2 тисячі медзакладів первинки надали психосоціальну допомогу близько 130 тисячам пацієнтам.
У разі відсутності кластерних лікарень послуги надаватимуть медичні заклади, які уклали відповідний договір з НСЗУ.