Робер Мугабе народився 21 лютого 1924 року. Тоді Зімбабве ще називалася Родезією.
До влади політик прийшов демократичним шляхом, але згодом став диктатором.
У 1964 році його кинули до в’язниці за критику влади Родезії. Там він пробув понад 10 років.
Після закінчення війни у Південній Родезії партія Африканський національний союз Зімбабве (ЗАНУ) перемогла на вільних виборах, набравши 63% голосів. Було сформовано уряд на чолі з Робертом Мугабе. І 18 квітня 1980 року Зімбабве проголосили незалежною державою.
У 1987 році пост прем’єр-міністра скасували і Мугабе став президентом. Цю посаду він безперервно займав протягом наступних 30 років.
У перші роки правління він багато зробив для населення країни, але у 2000-х Мугабе почав проводити спірну земельну реформу, що отримала назву чорний переділ, в рамках якої у білих фермерів відбирали землі. Це призвело до кризи – продукти зникли з магазинів, почалася одна з найбільших в світі інфляцій.
Читайте: Вибух на стадіоні в Зімбабве: на президента скоєно замах
У 2005 році Мугабе оголосив кампанію з ліквідації нетрів. За два роки без даху над головою залишилися 2,5 млн людей.
У 2007 році в Зімбабве почалася гіперінфляція, і через роки влада припинила друк власної валюти. Замість неї використовують іноземну.
Останні роки правління Мугабе характеризувалися високим рівнем корупції та порушеннями прав людини. Він не хотів віддавати владу і обіцяв до 100 років керувати зімбабвійцями.
Нинішній президент Зімбабве Еммерсон Мнангагва був заступником Мугабе. Він прийшов до влади в 2017 році після військового перевороту.
Нагадаємо, екс-президент Зімбабве Роберт Мугабе помер 6 вересня у віці 95 років.