Протести у Гонконзі: чи є у Китаю докази причетності українців

протесты в гонконге

Останні протести у Гонконзі тривають з березня цього року. Приводом стали плани запровадити закон про екстрадицію злочинців до материкового Китаю.

Сергій Молчанов, бізнесмен з України, який вже 5 років живе у Гонконзі. Пояснює – законодавчі зміни зроблять Гонконг, який зараз серед лідерів за привабливістю для бізнесу у світі, менш конкурентним.

Влада Гонконгу відкликала скандальний законопроект.

Демонстранти вимагають звільнити понад 2 тис. ув’язнених раніше соратників. Третина з них діти. Хочуть розслідування надто жорстоких дій поліції, та запровадження незалежних виборів глави місцевої адміністрації.

Влада в Гонконзі вже обмежила рух в метро, заборонила носити маски. У відповідь демонстранти перейшли до погромів – під удар потрапили банки і бізнес з материкового Китаю.

Радикалізм до Гонконгу частково експортується з України. Такою позицією днями шокував посол Китаю в Росії. Його цитує видання Комсомольська правда. Що це, чергова хвора уява? Експортом Майдану неодноразово лякали власний народ Путін і Лукашенко.

Читайте: Протестувальники перемогли: у Гонконзі відкликали законопроект про екстрадицію

Чи у китайців дійсно є докази участі українців в бунтах у Гонконзі?Роз’яснення від китайського посольства ми так і не отримали. Тож Факти Тижня вирішили провести власне розслідування.

Під кінець літа на 40 майданчиках у Гонконзі влаштували показ документального фільму Зима у вогні.  Аплодисменти та сльози. Стрічка про Революцію Гідності в Україні багатьох надихнула.

Згодом гонконгців, які влаштували ці перегляди, влада заарештувала. Та слід України залишився. Преса раз по раз показувала кадри з українськими прапорами на мітингах і гаслами на касках демонстрантів.

Віктор Кривоносов – працівник виставкового центру Музею Майдану. Каже, до Києва почастішали візити гонконгців.

Студентська організація, яка проводить мітинги у Києві та Європі на підтримку демократії у Гонконзі. Її керівник Артур Харитонов каже, більшість членів організації неповнолітні, багатьом заборонений в’їзд у Китай. Тож, навряд чи б вони могли поїхати на підмогу в Гонконг. Навпаки, студенти  бояться розправи за свою позицію.

Офіційний Пекін маячню свого посла у Росії про українських революціонерів у Гонконзі не коментує. А от Сполучені Шати звинувачує активно. І вимагає, аби Вашингтон припинив совати  свій ніс у справи автономії. Підіграє Пекіну і Москва. Місцеві пропагандисти пишуть, що американські еліти вирішили відірвати Гонконг від Китаю.

Натомість, США засудили придушення Китаєм протестів, віце-президент Пенс цього тижня звинуватив КНР в обмеженні прав і свобод громадян. Гонконгські мітингарі намагаються використати протистояння двох супердержав на свою користь.

В американському конгресі зараз розглядають можливість запровадження режиму санкцій. Якщо це станеться, Гонконг може потрапити під парасольку Вашингтона. Принаймні, до 2047 року. До тих пір зберігається особливий статус Гонконгу в складі Китаю.

Факти ICTV раніше писали про те, що мітингувальникам у Гонконзі показали фільм про Революцію гідності.

Олена Баранова Відеоредактор
Категорії: Світ