Керівник бойовиків Вагнера Євген Пригожин знову опосередковано розкритикував режим президента Росії Володимира Путіна.
Так вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).
На запитання журналіста про заборону російським державним ЗМІ будь-яким чином обговорювати сили Вагнера Пригожин заявив, що російські бюрократи виграють від такої цензури тільки в найближчій перспективі – від одного до трьох місяців, перш ніж російський народ дасть відсіч і почне ненавидіти бюрократів.
Пригожин заявив, що російські чиновники могли б цензурувати російське суспільство, якби Росія не почала війну в Україні. В іншому разі варто “мати характер, волю і сталеві яйця – і тільки тоді можна буде чогось досягти”.
Тут власник ПВК Вагнер мав на увазі, що реальні досягнення дадуть змогу чиновникові не брехати про зведення нових будівель, станцій метро і мостів, намагаючись мати гарний вигляд. Аналітики вважають, що слова Пригожина, найімовірніше, націлені на Путіна, якого російські ЗМІ зазвичай зображають як лідера, що опікується невеликими інфраструктурними проєктами і життям простих росіян.
На думку експертів ISW, власник ПВК Вагнер “нападає” на Путіна за те, що той не дав Пригожину обіцяну нагороду за Бахмут.
Схожа “атака” Пригожина на Путіна була 9 травня – у символічне свято, яке Путін хотів використати, щоб заявити про перемогу в Бахмуті як про досягнення, еквівалентне взяттю Берліна Радянським Союзом у 1945 р.
Пригожин стверджував, що вагнерівці фактично захопили Бахмут до 10 травня і очистили місто до 20 травня, і намагався звинуватити в затримці захоплення російське міністерство оборони, яке буцімто приховує боєприпаси.
Висловлювання Пригожина на адресу Путіна і російського міноборони у поєднанні з його вихвалянням досягненнями Вагнера можуть свідчити про те, що Пригожин засмучений тим, що не отримав обіцяної компенсації за перемогу в битві за Бахмут.
Як припускає Пригожин, можливо, російське міноборони навмисно саботувало поставки за кілька днів або тижнів до 9 травня, щоб завадити Вагнеру захопити кілька кварталів, які залишилися в західному Бахмуті, до Дня Перемоги.
А Путін міг навмисно не помічати таких дій міноборони РФ.