$500 млн для України: комітет Сенату США схвалив проєкт оборонного бюджету-2026

Сенат США

Фото: Pexels

Комітет Сенату США з питань Збройних сил схвалив виділення $500 млн на безпекову допомогу Україні в межах проєкту закону про національну оборону на 2026 фінансовий рік (National Defense Authorization Act, NDAA).

Документ також передбачає обмеження на виведення з експлуатації штурмовиків A-10, пише Reuters.

Сенат США схвалив допомогу Україні у $500 млн

NDAA – щорічний законопроєкт, який визначає обсяги фінансування та повноваження Збройних сил США.

Він забезпечує надання американським військовим ресурсів, необхідних для виконання завдань, і привертає увагу таких виробників озброєння, як Lockheed Martin і Boeing.

Законопроєкт NDAA було ухвалено комітетом Сенату 9 липня 2025-го за підтримки 26 сенаторів проти 1.

У ньому міститься положення про продовження ініціативи з безпекової допомоги Україні до 2028 року та збільшення обсягу дозволеного фінансування з $300 млн у 2025-му до $500 млн.

Ініціатива спрямована на зміцнення обороноздатності України в умовах тривалої боротьби проти російського вторгнення, яке розпочалося у 2022 році.

Проєкт закону також блокує суперечливу пропозицію з бюджетного запиту президента Дональда Трампа, поданого в червні, яка передбачала виведення з експлуатації штурмовиків A-10 ВПС США.

Законопроєкт наголошує, що кількість літаків A-10 не може зменшитися нижче від 103 одиниць у 2026 фінансовому році, що гарантує збереження їхнього функціонування як літаків ближньої підтримки.

Наразі проєкт закону проходить подальшу законодавчу процедуру. Палата представників (нижня палата Конгресу США) у своїй версії законопроєкту зберегла допомогу Україні на рівні $300 млн.

США виділяють $925 млрд на оборону

Загалом NDAA передбачає $925 млрд фінансування на національну оборону, з яких $878,7 млрд виділяється Міністерству оборони США та $35,2 млрд – Міністерству енергетики.

Також документ пропонує можливість перерозподілу до $6 млрд на випадок непередбачених чи більш пріоритетних потреб.

Окрім України, NDAA охоплює інші глобальні виклики безпеці, зокрема загрози з боку Китаю, Ірану та Північної Кореї.

Законопроєкт акцентує увагу на потребі розвитку технологій, наприклад, у галузях штучного інтелекту, безпілотних систем і гіперзвукової зброї, щоб забезпечити технологічну перевагу Збройних сил США.

Читайте також
Трамп уперше використає президентські повноваження для озброєння України
Ірина Гамалій редакторка сайту
Категорії: Світ