Окружний адміністративний суд Києва 27 травня визнав протиправною відповідь Інституту нацпам’яті та його колишнього очільника Володимира В’ятровича, що символіка дивізії СС Галичина не є нацистською.
Суд зобов’язав Інститут утриматися він розповсюдження таких висновків, йдеться у постанові суду.
Суд частково задовольнив позов голови видавництва Сакцент Плюс Наталії М’ясникової, яка просила визнати незаконною відповідь очільника Інституту нацпам’яті Володимира В’ятровича на запит журналістів у 2017 році.
Тоді він відповів у запиті, що символіка 14-ї гренадерської дивізії Ваффен СС Галичина не належить до символіки націонал-соціалістичного режиму, забороненого в Україні.
У своєму позові М’ясникова стверджувала, що дивізія СС Галичина була частиною військ Ваффен-СС і її Нюрнберзький трибунал у 1946 році визнав злочинною організацією. Позов подали ще у 2017 році.
Читайте: Що ви не знали про УПА та СС Галичина
Судді постановили, що відповідь Інституту і В’ятровича була протиправною і зобов’язав утриматися від розповсюдження таких висновків.
Водночас судді відхили вимогу позивачки до Інституту заборонити пропаганду символіки СС Галичина, так як пропаганди не було.
У рішенні суду немає нічого про те, чи у символіці Галичини пропаганда націонал-соціалістичного тоталітарного режиму.
– Суд вирішив, що УІНП не мав відповідати на звернення громадянина щодо приналежності цієї символіки до нацистської. Хоча інститут, як центральний орган виконавчої влади, не міг не надати відповіді громадянину, – написав колишній очільник у себе на Facebook.
В’ятрович уточнив, що у відповіді на запит журналістів, посилався на оцінки істориків та геральдистів.
Нагадаємо, Володимир В’ятрович пішов з посади голови Українського інституту національної пам’яті у вересні 2019 року.
Кабмін призначив В’ятровича директором Українського інституту національної пам’яті 25 березня 2014 року.