Стрілянина в Броварах, яка трапилася в червні, сколихнула всю країну. Посеред білого дня молодики в спортивному одязі влаштували перестрілку в житлових кварталах. Не поділили пасажирські маршрути.
Одеса, ринок 7-й кілометр. До одного з магазинів також вриваються молодики та влаштовують стрілянину.
Поняття гопники розміняло вже другу сотню років. З’явилося воно у Санкт-Петербурзі – в голодні роки після жовтневої революції.
Населення дуже боялося малолітніх бешкетників. В них нічого не було за душею, а тому заради шматка хліба, готові були на все. З часом сформулювалась ціла субкультура. З особливими рисами і поведінкою.
Всіх, хто потрапив у місця позбавлення волі, карали в карцері, а карцер був обов’язково низького розміру. Там стояти не можна було, тільки навпочіпки, і ось вони звикли.
Такий стиль життя швидко йде в маси по всьому Радянському Союзу.
Новий сплеск моди на гопників був у вісімдесятих. Перебудова, черги в магазинах та бідність. Багато хто з молоді йшов у кримінал.
Читайте: Вишгородський гопник бив журналістів і обіцяв розмазати їх по стіні (відео)
На зміну 80-м приходять 90-ті. Рекет, банди та міняли стають буденними поняттями.
Спортивний костюм, кепка босячка і своя правда життя. Класичний образ гопника, а по суті хулігана із сусіднього подвір’я. Вони не живуть по понятіях, але охоче копіюють звички кримінальних авторитетів.
Гоп-стоп – означає вуличний розбій.
І куди ж без шансону? Неодмінного атрибуту гопника. Саме шансон прославив колись Гаріка Кричевського.
Він і сам колись пройшов через гоп-школу на вулицях Львова. Тоді протистояння між районами було звичною справою.
Але в двохтисячних колишні гопники обмежувались вже не тільки вулицею. Їх почали активно використовувати політики. Спортивного вигляду хлопців можна помітити на багатьох мітингах.
Вже з’являється навіть новий термін – гоп-політика. Це коли, так званих, реальних пацанів проштовхують по партійній лінії. Але жаргон та манери приховати не можливо. Це є й в українській політиці, але наймасовіше процвітає в російській.
У 2013 році гопників вже називають тітушками. Слово пішло від прізвища хлопця – Вадима Тітушка.
І ось тітушок, або ж гопників, знову побільшало на наших вулицях. Екс-заступник генпрокурора України Давід Сакварелідзе переконаний – це індикатор, що в країні далеко не все прекрасно. Там де не працюють державні інститути, перемагає сила та вулиця.
Також гопники люблять “віджимати” приватну власність. Бандити погрожували вбити жінку, ламали паркан та трощили меблі. І все для того, щоб жінка залишила свою ділянку на Печерських пагорбах, бо земля впала в око комусь з оточення Януковича.