STEM is FEM познайомив українських дівчат із фармакологією. Саме цій, напрочуд актуальній сьогодні, дисципліні був присвячений десятий модуль освітнього проекту.
Серед мотивуючих спікерок цього разу в програмі брала участь Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Лариса Ґаладза. Пані посол наголосила, що у її країні гендерна рівність є ключовою метою, адже рівність жінок та чоловіків у будь-якій галузі призводить до збільшення її продуктивності.
— Все людство виграє, коли й жінки, і чоловіки беруть участь у розвитку. А STEM – це ключова сфера. З 2005 року Канада докладає великі зусилля, щоб підвищити кількість жінок у STEM.
З того часу їхня кількість зросла у три рази, але навіть попри це жінки все ще не складають навіть 30% від загальної кількості представників технічних спеціальностей. До 2030 року плануємо досягти цих 30%, – розповіла пані Лариса.
Мотиваційні спікерки STEM is FEM не тільки вчать слухачок плекати гендерну рівність та обирати спеціальність, попри соціальні упередження та стереотипи, а також діляться лайфхаками власного успіху.
Креативна директорка агентства стратегічних комунікацій TRUMAN, співавторка англомовного новинного проекту KYIV NOT KIEV Тетяна Гайдук порадила дівчатам старатися якомога швидше обирати собі спеціальність, проте й не хвилюватися, якщо усвідомлення не приходить одразу.
— Я зрозуміла, чим хочу займатися, лише у 24 роки. Я вам заздрю, бо якщо ви у такій спільноті, як STEM is FEM, то це значить, що ви вже серйозно над цим задумуєтеся. Прекрасно одразу знати, чого ти хочеш, і такі проекти надають можливість визначитися.
Проте не знати – це теж нормально. Успіх не знає гендерних чи вікових обмежень. Є лише одна універсальна порада: поки ви не визначилися із конкретною спеціальністю – вчіть англійську. У STEM вона особливо важлива, – говорить пані Тетяна.
Ініціатор STEM is FEM, інвестор Сергій Токарєв зауважив, що цей модуль був для нього особливим, адже питання здоров’я для нього дуже близькі.
— Показати, що фармакологія – галузь, яка доступна як чоловікам, так і жінкам – це найкраща інвестиція у майбутнє. Це інвестиція у здорове суспільство. Гендерна рівність дійсно приносить користь кожній галузі.
Багато хто з дівчат вже зараз проявляють неабиякий хист у біології та розумінні того, як працюють ліки. Впевнений, знання та знайомства, отримані на модулі, допоможуть їм впевненіше крокувати до своєї мети стати фармакологами та створювати ліки, що рятуватимуть життя людей, – підкреслив Сергій Токарєв.
Освітній проект STEM is FEM
STEM is FEM – соціальний освітній проект, покликаний мотивувати українських школярок обирати STEM-спеціальності. В рамках проекту проводяться численні безкоштовні освітні заходи: навчальні модулі, вебінари, майстер-класи тощо. Дізнатися більше про інші події можна на сайті проекту або на офіційних сторінках у соцмережах Facebook та Instagram.
До цієї сфери залучене дуже широке коло спеціалістів – від техніків, які створюють фармакологічне обладнання, та біологів і хіміків, що розробляють ліки у лабораторіях, до маркетологів, які розробляють обгортки та проводять рекламні кампанії медикаментів.