Зеленський оновив правила служби в ЗСУ для іноземців: що змінилося

ЗСУ

Фото: Depositphotos

Президент Володимир Зеленський змінив правила служби в Збройних силах України для іноземців та осіб без громадянства.

Йдеться про указ №545 від 1 серпня, оприлюднений на сайті глави держави. Ним президент вніс зміни до затвердженого в 2016 році Положення про проходження військової служби у ЗСУ іноземцями та особами без громадянства ( №248).

Зміни, зокрема, стосуються продовження контракту на службу в ЗСУ, присвоєння військових звань, відпусток, відсторонення від посади в разі кримінального провадження.

Продовження контракту

Тепер іноземці, які служать в українській армії, отримають можливість продовжувати свій контракт на термін до 10 років (досі було на строк від 3 до 5 років).

– Під час дії особливого періоду для військовослужбовців за їхнім бажанням строк проходження військової служби за новим контрактом може бути продовжено на строк від 1 до 10 років, але не більше ніж до досягнення граничного віку перебування на військовій службі, – зазначається в тексті указу.

Присвоєння військових звань

Крім того, внесено уточнення щодо дострокового присвоєння чергового військового звання.

– Чергове військове звання може бути присвоєно достроково в порядку заохочення один раз за весь строк військової служби не раніше закінчення половини встановленого строку вислуги в попередньому військовому званні, – йдеться в указі.

Військове звання зможуть присвоювати посмертно тим військовослужбовцям, які захищали незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Змінено строки вислуги у військовому званні для осіб сержантського та старшинського складу:

• молодшого сержанта – 1 рік замість 6 місяців;

• сержанта – 2 роки замість 1 року;

• старшого сержанта, головного сержанта, штаб-сержанта, майстер-сержанта, старшого майстер-сержанта (головного старшини, головного корабельного старшини, штаб-старшини, майстер-старшини, старшого майстер-старшини) – 3 роки.

Читайте також
Мобілізація в Україні 2022: які терміни проходження військової служби

Відсторонення від посади

Своїм указом Зеленський змінив порядок відсторонення іноземців від посади в ЗСУ у випадку кримінального провадження.

Тепер ця процедура здійснюватиметься згідно з Кримінальним процесуальним кодексом України “на строк не більше двох місяців”. Раніше термін відсторонення не зазначався.

У разі необхідності строк відсторонення можуть продовжити.

Щорічні відпустки

Президент вніс уточнення, згідно з яким тривалість щорічної відпустки для військових без українського громадянства не включатиме час, необхідний для проїзду в межах України до місця відпустки та назад, “але не більше двох діб в один кінець”.

Такі військові мають право на щорічну основну відпустку зі збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення. Тривалість щорічної відпустки не змінилася і становить:

  • для військовослужбовців, які мають вислугу до 10 років – 30 календарних днів;
  • від 10 до 15 років – 35 календарних днів;
  • від 15 до 20 років – 40 календарних днів;
  • понад 20 календарних років – 45 календарних днів.

Святкові та неробочі дні під час визначення тривалості відпустки не враховуються.

Відкликання військових із щорічних відпусток дозволятиметься в разі оголошення мобілізації, запровадження воєнного чи надзвичайного стану в Україні або в окремих її місцевостях, а в інших випадках – за рішенням міністра оборони України, його заступників, а також головнокомандувача Збройних сил України.

Раніше відкликання з відпустки також дозволялося за рішенням керівників центральних органів виконавчої влади, їх заступників та за рішенням командувачів відповідних військових формувань.

Читайте також
ВР розширила перелік людей, які не підлягають призову під час мобілізації
Джерело: Зеленський оновив правила служби в ЗСУ для іноземців: що змінилося | Факти ICTV
Юлія Соколова випускова редакторка
Категорії: Україна