Нідерланди готові сплатити за постачання в Україну танків Leopard у складі коаліції країн-союзниць.
Про це заявила міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен.
За її словами, країна раніше заплатила за відправку до Києва радянських танків Т-72 із Чехії, і готова діяти так само із танками Leopard німецького виробництва.
– Це безперечно те, що ми хотіли б зробити, — сказала Оллонгрен.
Кремль планує затягнути війну в Україні на два-чотири роки, інакше Росії загрожує розпад.
Про це заявив керівник міжнародної розвідувальної спільноти Bellingcat Христо Грозєв.
За його словами, вже у вересні минулого року вище керівництво РФ усвідомило, що не зможе виграти війну до кінця 2022 року.
– Відтак відбувалася підготовка до тривалої війни. Не знаючи при цьому, який саме вигляд матиме виграшний сценарій. Тобто, єдиний план полягав у відсутності плану як такого. Одночасно з цим потрібно за будь-яку ціну витримати від двох до чотирьох років. Чому саме так, а не інакше? Тому, що будь-який інший варіант закінчення війни тягне за собою одразу ж розпад Росії, – сказав він.
Інститут вивчення війни (ISW) опублікував карту російського вторгнення в Україну станом на 19 січня.
Here are today's control-of-terrain maps for #Russia's invasion of #Ukraine from @TheStudyofWar and @criticalthreats.
Click here to see our interactive map, updated daily:
https://t.co/tXBburiWEN pic.twitter.com/nWT4ViYocX— ISW (@TheStudyofWar) January 19, 2023
Президент Володимир Зеленський подякував Литві за черговий “потужний пакет військової допомоги, що містить гвинтокрили, ЗРК та боєприпаси”.
– Високо ціную, що з першого дня війни всі мої домовленості з Гітанасом Науседою, зокрема й досягнуті у Львові 11 січня, наближають нашу спільну перемогу, – написав глава держави.
Щиро вдячний ПМ ???????? @IngridaSimonyte за черговий потужний пакет військової допомоги, що містить гвинтокрили, ЗРК та боєприпаси. Високо ціную, що з першого дня війни всі мої домовленості з @GitanasNauseda, зокрема й досягнуті у Львові 11 січня, наближають нашу спільну перемогу.
— Володимир Зеленський (@ZelenskyyUa) January 19, 2023
Нижня палата парламенту Нідерландів підтримала передачу Україні зенітно-ракетного комплексу Patriot.
Про це повідомляє нідерландський портал NOS.
Видання зазначає, що угоди щодо комплексів ще не завершені, але прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявив, що вони перебувають на просунутому етапі.
Польща в межах нового пакету військової допомоги Україні передасть зенітні установки С-60 та 70 тис. боєприпасів до них.
Про це йдеться у декларації, підписаній учасниками зустрічі представників оборонних відомств країн Європи та розміщеній на сайті британського уряду.
— Польща вже передала 42 бойові машини піхоти разом із навчальними комплектами для двох механізованих батальйонів. Крім того, Польща продовжує постачання 155-мм гаубиць KRAB і забезпечує Україну різними типами боєприпасів, – зазначається в документі.
Компанія Meta пообіцяла не блокувати контент про полк Азов, якщо він не порушує стандарти спільноти.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації України.
– Нещодавно Meta розробила і ухвалила адаптовану політику модерації контенту для висвітлення війни. Поступово це рішення починає діяти. Також Meta не блокуватиме сторінки Азовців та контент про полк Азов, якщо він не порушує стандарти спільноти Meta, – йдеться у повідомленні.
Молдова попросила у країн-союзників системи протиповітряної оборони, щоб зміцнити свої оборонні можливості.
Про це заявила президент країни Мая Санду.
– Ми запросили системи повітряного спостереження та оборони. Ми розуміємо, що Україна є пріоритетом і має отримати це, але ми теж розраховуємо отримати деякі кілька, – сказала вона.
Президент Володимир Зеленський зустрівся з генеральним директором Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаелем Гроссі.
– Знаю, що наші команди працюють над посиленням безпеки ядерної інфраструктури. Дякую за позитивне рішення щодо розміщення інспекторів на наших атомних електростанціях. Це дуже важливо, – сказав Зеленський.
Сторони домовились продовжити взаємодію між Україною та агентством з метою подальшого посилення ядерної безпеки в нашій країні на тлі бойових дій, що тривають.
Україна перебуває на порозі створення європейської “танкової коаліції”, залишилося лише рішення політичної еліти Німеччини.
Про це в ефірі національного телемарафону заявив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк.
Він наголосив, що лише Україна може особисто виконати ключаву європейську місію – захистити право на вільне життя, і країни Європи це розуміють.
– Доля Європи вирішується саме на окупованих територіях України, і саме тут закінчиться ця війна. Країни північної Європи це розуміють. Естонія, Латвія, Литва, Швеція, Фінляндія готові віддати все. Залишилося, щоб це розуміння також було у країн-економічних лідерів Європи, включно з Німеччиною. Я думаю, що це питання днів чи тижнів, – сказав він.