Сергій Притула, волонтер, телеведучий і засновник Благодійного фонду Сергія Притули, розповів, як його фонд закуповує озброєння та на що звертає увагу насамперед.
Своїм досвідом Притула поділився на конференції iForum 2023, яка триває у Києві.
Він наголосив, що на Україну напала країна, яка має безмежний людський ресурс та значно більше зброї, ніж ми. А деяких видів озброєння у нас взагалі немає. Саме тому Україна покладається на західних партнерів. Там, де у нас немає переваги в техніці, ми маємо переважити в інноваціях, зокрема, йдеться про розвідку та коригування артилерії на глибині десятки кілометрів.
FPV-дрони, безпілотники-камікадзе, які здатні вражати ворожі цілі на дистанцію у сотні кілометрів. Рухомі платформи з турелями для кулеметів для дистанційного ведення вогню.
– Війна майбутнього, якою її колись бачили фантасти, відбувається тут і зараз. Все, що я перелічив вище, для підрозділів Сил оборони контрактує наш фонд. Я знаю випадки, коли група наших операторів FPV-дронів зупиняла штурм наших позицій ворогом у складі 5-6 одиниць бронетехніки та десятків штурмовиків. Тому розвиток цих технологій дає перевагу, – наголосив Сергій Притула.
За його словами, на початку повномасштабного вторгнення, коли Міноборони України лише розробляло протоколи оборонних закупівель, великі фонди вже контрактували комплекси БпЛА у наявних виробників на перспективу.
На відміну від держави, фонди мають для себе таку розкіш, як замовляти і закуповувати у виробників, які не мають серійного виробництва. Якщо військові верифікували певний вид зброї, то фонд його купує.
Також багато уваги приділяється і навчанню військових. Наприклад, фонд співпрацює із школою, де навчають операторів FPV-дронів, яка до кінця року випустить сотні й сотні таких бійців.
Все, що добре зарекомендує себе на полі бою сьогодні, вже завтра матиме попит в арміях світу. Тому варто вже інвестувати у військові технології, зауважив Сергій Притула.
Щодо того, як фонд вибирає та закуповує певні товари воєнного призначення, то Притула наголосив, що спочатку він спілкується з представниками певної компанії, вивчає їхню номенклатуру. Далі фонд просить тестові зразки, які відправляють на фронт для обкатки в умовах реального бою.
Якщо військові погоджують цей товар, тоді фонд може розпочинати контрактування.
Фото: Сергій Притула