Чи можуть представники ТЦК вручити повістку вночі вдома – пояснення адвоката

Чи можуть ТЦК вручити повістку вночі: чи законно це та як діяти

Фото: Факти

Кабінет міністрів України дозволив постановою №560 від 16 травня 2024 року представникам ТЦК і СП вручати повістки цілодобово.

Адвокат, керівний партнер юридичної компанії Winner Ігор Ясько пояснив Фактам ICTV, чи можуть представники ТЦК і СП прийти вночі з повісткою додому та як діяти громадянам у такому випадку.

Чи можуть представники ТЦК прийти вночі додому з повісткою

У постанові Кабінету міністрів №560 зазначено: вручення повісток резервістам і військовозобов’язаним проводиться цілодобово за адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, за місцем роботи, за місцем навчання, у громадських місцях, будинках і спорудах, в місцях масового скупчення людей, в ТЦК та СП, на пунктах пропуску (блокпостах), в пунктах пропуску через державний кордон України.

– Виходячи із цієї постанови – так, можуть прийти. Але проникнення працівниками ТЦК до квартири чи будинку можливе в межах встановлених законодавством процедур, – наголосив Ігор Ясько.

За його словами, у людини все ще залишається право не відчиняти двері, якщо у ТЦК немає наявної ухвали слідчого судді про допуск до житлового приміщення, адже потрапляння на приватну територію без згоди власника є незаконним проникненням.

Крім того, за новими правилами представники ТЦК мають право вносити дані у повістку будь-де. Тобто як на місці після перевірки документів військовозобов’язаного, так і заповнити її заздалегідь, звернув увагу адвокат.

Читайте також
Чи можуть роботодавці доставляти працівників до ТЦК і надсилати повістки поштою – пояснення адвоката

Як має бути оформлена повістка

На правильно оформленій повістці повинні бути:

  • прізвище, ім’я та по-батькові адресата;
  • адреса місця його проживання;
  • номер повістки;
  • дата видачі повістки;
  • найменування районного або міського ТЦК та СП, куди потрібно буде прийти призовнику;
  • адреса центру комплектування і дата, коли адресат повинен там з’явитися;
  • список документів, які громадянин повинен принести з собою;
  • посада уповноваженого, який видає повістку і його підпис.

Ігор Ясько зазначив, що тепер документ може підписувати посадова особа, якій видали довіреність на вручення повістки.

Не обов’язковим став підпис саме керівника ТЦК і СП, його ініціали та печатка центру комплектування.

Читайте також
Коли та хто може затримати за порушення правил військового обліку – пояснення адвоката

Що вважається належним підтвердженням про виклик до ТЦК

Належним підтвердженням оповіщення військовозобов’язаного про виклик до ТЦК вважається особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, або відеофіксація відмови від отримання повістки, або відмова у спілкуванні з уповноваженою особою.

Згідно з постановою Кабміну №560, якщо ж повістку надсилають засобами поштового зв’язку, тоді вважатиметься належним підтвердженням:

  • день отримання повістки, що підтверджується інформацією або документами від поштового оператора;
  • день проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення, або відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою до ТЦК і СП під час уточнення військово-облікових даних;
  • день проставлення відмітки про відмову отримати поштове відправлення, або відмітки про відсутність громадянина за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання, якщо не було повідомлено іншої адреси до ТЦК і СП.
Читайте також
Що таке ТЦК в Україні: повноваження, структура та обов’язки органу
Юлія Захарченко редакторка стрічки
Категорії: Україна