Україна почала серійне виробництво балістичної ракети Сапсан – Єрмак

Андрій Єрмак

Фото: Офіс президента

Україна почала серійне виробництво нової балістичної ракети Сапсан. Цю зброю вже випробували в бою минулого місяця – ракета влучила в російську військову ціль на відстані близько 300 км.

Про це розповів керівник Офісу президента Андрій Єрмак в інтерв’ю виданню The Times.

Ракета Сапсан: що відомо про технічні характеристики

Українська балістична ракета Сапсан може нести 480 кг вибухівки, що більш ніж удвічі перевищує корисне навантаження відомих американських ракет ATACMS.

Окрім потужного бойового заряду ракета Сапсан швидкість має надзвукову – вона може летіти у понад п’ять разів швидше за звук.

Хоча Україна вже має дрони, здатні долітати навіть до Кремля, їх легше перехопити. Натомість нова ракета Сапсан значно складніша для знищення в польоті.

Офіційної інформації про дальність польоту ракети Сапсан немає. Однак є припущення, що ця зброя може летіти на відстань близько 500 км.

Чи може ракета Сапсан долетіти до Москви

– Справи йдуть дуже добре. Я думаю, що ми зможемо неодноразово здивувати наших ворогів, – відповів Єрмак на запитання, чи зможе Сапсан долетіти до Москви.

Керівник Офісу президента зазначив, що не буде хвалитися, залишаючи “браваду” росіянам, у відповідь на припущення, що після операції Павутина Україна здатна завдавати ударів по всій території РФ – від Камчатки до Калінінграда.

– Ми, безумовно, вміємо дивувати світ. Це непогана звичка. Краще, щоб ви щось побачили, а не я про це говорив. Давайте на цьому зупинимося, – сказав Єрмак.

Раніше президент Володимир Зеленський розповів, що є позитивні результати випробування української балістичної ракети Сапсан. 13 червня він повідомив про роботу над запуском серійного виробництва зброї.

Читайте також
Ракета Сапсан пройшла бойове випробування і запускається у серію
Джерело: Україна почала серійне виробництво балістичної ракети Сапсан – Єрмак | Факти ICTV
Вікторія Васьковська редакторка сайту
Категорії: Україна