СБУ викрила агента РФ, який готував нову серію ударів по Миколаєву

коли день сбу

depositphotos

Служба безпеки України затримала в Миколаєві 45-річного місцевого жителя, який працював на російські спецслужби та коригував ракетно-дронові удари по місту.

Про це повідомили у СБУ.

45-річний житель Миколаєва передавав координати ЗСУ росіянам: що відомо

За даними кіберфахівців СБУ, чоловік був на зв’язку з агентом Сергієм Лебедєвим, відомим під псевдонімом Лохматий, який переховується у тимчасово окупованому Донецьку та співпрацює одночасно з ФСБ і воєнною розвідкою РФ.

Отримавши інструкції від куратора, інформатор готував нову серію повітряних атак по Миколаєву. Для цього він пересувався містом, фіксуючи місця зосередження українських військових, після чого передавав координати на онлайн-картах і видаляв листування.

Попри конспірацію, зловмисника затримали за місцем проживання. СБУ одночасно вжила заходів для безпеки об’єктів Сил оборони, які могли стати цілями ворога. Під час обшуків у нього вилучили телефон з доказами підривної діяльності.

Слідчі повідомили затриманому про підозру за ч. 3 ст. 114-2 ККУ (несанкціоноване поширення інформації про переміщення та розміщення ЗСУ в умовах воєнного стану). Суд взяв його під варту без права внесення застави. Йому загрожує до 12 років позбавлення волі.

Заходи проводили співробітники СБУ в Миколаївській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Читайте також
Розставляв “відеопастки” для ударів по Києву: СБУ затримала ІТ-фахівця
Євгенія Мороз редакторка стрічки новин
Категорії: Україна