Для багатьох економія означає обмеження, але не варто підходити до процесу так серйозно.
Існують варіанти, які допоможуть розумно заощадити гроші без серйозних втрат і стресів.
Читайте: Гроші мають працювати: як українцям заробити на депозитах
Факти ICTV склали список найдієвіших порад щодо економії грошей.
6 порад, щоб зібрати гроші відпочинок
1. Перегляньте свої витрати. Це гарний спосіб заощадити гроші і сформувати накопичення.
Для цього можна скористатися спеціальними додатками в смартфоні, де щодня за категоріями розподіляти витрати. В кінці місяця у вигляді діаграми побачити результат і зрозуміти, де можна заощадити. Наприклад, в Appstore є непоганий додаток Деньги Ок.
2. Купуючи товари або продукти, варто використовувати купони на знижку. Таким чином люди економлять гроші у всіх країнах світу і нерозумно не скористатися цим досвідом.
Одяг і взуття варто купувати під час розпродажів, які найчастіше проходять не в сезон. Це допоможе заощадити до 50% вартості речей.
3. Виплатити всі кредити. Складно відкладати гроші, коли над людиною “висить” борг, та й ще й накопичує відсотки.
4. Визначте суму, яку зможете відкладати щомісяця. Зазвичай це від 10 до 30%. Ні під яким приводом не порушуйте правило. Найкраще визначте дату і відкладайте фіксовану суму чітко в цей день.
5. Відкрийте рахунок у банку. Це позбавить від необдуманих витрат і допоможе отримати додатковий дохід.
6. Важливо в період накопичення не давати грошей в борг. Якщо є відкладені гроші готівкою, краще покласти їх на депозит.
Рекомендації по економії
- У продуктові магазини завжди ходіть зі списком і не купуйте позиції, яких в ньому немає. Це дійсно дієвий спосіб заощадити гроші. Також не варто забувати, що голодна людина витрачати на 15% більше грошей у супермаркетах, тому ходити по магазинах варто після щільного обіду.
- Розплачуйтеся в магазині готівкою. Оплата карткою дає відчуття нескінченної кількості грошей на ній.
- Встановіть прилади обліку комунальних послуг: лічильники води, газу, двухтарифні лічильники електроенергії і, якщо є можливість, лічильник тепла.
- Оплата тепла для багатьох українців непідйомною до такої міри, що займає ті самі 30% доходу, які можна було б відкласти. Тому, якщо у вас є можливість встановити лічильники тепла – встановлюйте. Окупність цього приладу складе 3-4 місяці.
- Також варто замінити лампочки на енергозберігаючі і завжди відключати прилади з розеток. Вимкнена техніка все одно споживає електрику.
Варто відзначити, що є речі, на яких економити забороняється. До них належать купівля якісних продуктів, ліків, оплати ЖКГ (так як з цього формується борг, який треба буде погасити) і спорт. Останнє є вкладенням у здоров’я і без цього ніяк.
Економити можна на розвагах, вживанні алкоголю і шкідливих продуктів. Всі ці категорії відносяться до істотних витрат грошей. Вартість алкоголю в магазині і коктейлів у закладі може сильно вдарити по гаманцю, а шкоди від цього буде більше.
Раніше Факти ICTV писали, що буде з доларом у 2019 році.