В Україні очікують збереження інфляції на рівні 10% до кінця 2021 року. Однак Міністерство економіки вважає її безпечною для економічного розвитку в країні.
– Навіть з урахуванням неочікувано високого рівня зростання світових цін на енергоносії варто припустити, що за відсутності нових викликів для економіки, рівень інфляції з великою вірогідністю буде близьким до 10%, – йдеться у серпневому огляді інфляції міністерства.
Водночас у відомстві пояснюють, що такий рівень інфляції практично не несе деструктивного впливу на економічний розвиток.
У Мінекономіки вважають, що наразі поточна динаміка цін цілком відповідає прогнозованому нинішньому тренду на порівняно більш високі темпи інфляції, аніж це було рік тому.
Також у відомстві назвали малоефективними спроби стримування інфляції шляхом підвищення облікової ставки.
У Мінекономіки наголосили, що спостережуваний рівень інфляції сформований переважно динамікою цін на світовому ринку.
Окрім того, у міністерстві вважають, що обмеження грошової пропозиції і неухильне зростання вартості коштів може призвести до прояву монетарного голоду і матиме руйнівний ефект для динаміки економічного відновлення, який зараз триває в Україні.
За даними Держстату, споживча інфляція в Україні у серпні 2021 року становила 10,2%.
Нещодавно уряд представив у Верховній Раді проект державного бюджету на 2022 рік. Згідно із документом, наступного року очікується зростання реального ВВП на рівні 3,8% і зростання номінального ВВП до 5,368 трлн грн. А от інфляція, за прогнозами уряду, становитиме 6,2%.
Щодо видатків, то найбільше планують спрямувати на сектор безпеки та оборони – 319,4 млрд грн, а найменше на субсидії – 34 млрд грн.