Президент Володимир Зеленський закликав очільника уряду Дениса Шмигаля розглянути заміну чинного міністра культури та інформполітики Олександра Ткаченка.
Про це глава держави повідомив у зверненні за підсумками 20 липня.
Він розповів, що після розмови з премʼєр-міністром України Денисом Шмигалем слід переглянути посаду міністра культури та інформполітики.
– Інше питання, яке варто розглядати, зокрема, через призму справедливості: бюджетні видатки. У час такої війни максимум державної уваги, а отже, і державних ресурсів має йти на оборону. Очевидна річ. А кожен проєкт, який може бути реалізований коштом позабюджетних ресурсів, має бути реалізований коштом саме позабюджетних ресурсів. Це стосується різних сфер, зокрема галузі культури, – сказав він.
Президент наголосив, що сьогодні, під час війни, Україна має інші пріоритети, аніж музеї, культурні центри, символи, серіали.
– Знаходьте позабюджетні кошти. Не державні. Отже, я запропонував голові уряду два кроки. Перший – знайти позабюджетні кошти на проєкти, які зараз справді потрібні. У світі є люди, які можуть допомогти. А друге: попросив премʼєр-міністра розглянути заміну міністра культури та інформаційної політики України, – сказав Володимир Зеленський.
Також Володимир Зеленський звернувся до всіх представників місцевої влади в Україні.
– Люди мають відчувати, що ресурси бюджетів використовуються справедливо та правильно. Кожен розуміє, про що йдеться. Бруківка, прикрашання міст, фонтани почекають – спочатку перемога, – сказав він.
Також президент України подякував усім, хто допомагає подолати наслідки російських ударів у Миколаєві, Запоріжжі, Харкові, Одесі, а також Житомирській, Донецькій, Одеській та прикордонних областях.
– Постраждалим від російських ударів надається необхідна допомога. Знову й знову дякую працівникам наших портів, загалом транспортної інфраструктури, хто робить усе, щоб зберегти український експортний потенціал, наші виходи в глобальну економіку, – сказав він.
Тільки за чотири дні цього тижня, з понеділка, Росія застосувала проти України й значною мірою – саме проти Одеси та Одещини, Миколаєва, інших наших південних міст і громад, майже 70 ракет різних типів, майже 90 безпілотників Shahed, повідомив він.
– Звичайно, нашим воїнам вдалося збити частину ворожих ракет і дронів, і я дякую за це кожному нашому захиснику неба… Але, на жаль, потужностей української ППО поки не вистачає, щоб дати захист усьому українському небу… Ми максимально активно працюємо з партнерами заради додаткових комплексів ППО, які можуть дати спокій і безпеку і нашій Одесі, і всім іншим містам, громадам нашої країни, – сказав президент.
Глава держави також подякував країнам, які посилили санкції проти російських субʼєктів, різних субʼєктів, які “так чи інакше допомагають Росії вести цю людиноненависницьку агресію”.
– Я дякую Сполученим Штатам, Канаді, Європейському Союзу. Сотні нових санкційних цілей успішно реалізовані. Росія та кожен у цьому світі, хто наважується допомагати терористам, повинні відчувати постійне зростання санкційного тиску – чи то фізичні особи, чи то компанії, чи то країни, – сказав він.
Український лідер відзначив і важливе рішення Нацбанку України щодо фінансової установи, яка працює в Україні та яка належить російським олігархам.
– Вони під санкціями в різних юрисдикціях… Були застосовані санкції РНБО. І тепер буде правильно, щоб Кабінет міністрів України невідкладно розглянув відповідні пропозиції Нацбанку України та підтримав їх щодо цієї фінансової установи. В інтересах вкладників, заради фінансової стабільності та елементарної справедливості, – сказав він.
Наприкінці звернення Володимир Зеленський наголосив, що українська влада продовжує працювати, щоб мобілізувати світ для захисту продовольчої безпеки й нормального життя.
– Сьогодні вперше в історії відносин між нашими державами говорив із премʼєр-міністром Ефіопії, зокрема, про спробу Росії зруйнувати наш зерновий експорт. Зараз у Ефіопії близько 20 млн людей – на межі голоду. Одна з найкритичніших ситуацій у світі. Торік український експорт врятував життя щонайменше мільйона громадян Ефіопії – саме стільки продовольства вдалося спрямувати в цю країну, майже 300 тис. тонн, – сказав він.
Президент додав, що якби не російська агресія, то вдалось би врятувати значно більше життів і дати значно більше безпеки.
Він додав, що сьогодні ніхто в світі не зацікавлений у тому, щоб Росії вдалося зруйнувати глобальний продовольчий ринок.