Як показує історія, назви, пов’язані з режимами та їхніми лідерами, закономірно змінюються разом з приходом нової влади.
Тому дніпропетровський історик Максим Кавун закликає під час перейменування обирати нейтральні назви, без прив’язки до будь-яких подій чи вождів. І пропонує спосіб економії на перейменуванні самого Дніпропетровська.
Читайте: Як будуть перейменовувати міста. Думка Луценка (відео)
«Це ідея, коли залишається форма стара – Дніпропетровськ, але замінюється семантичний зміст. Ми його пов’язуємо зі святим Петром або ще варіант – Петрос (це у перекладі з грецької «камінь»), тобто в нас пороги, відомі наші граніти, пороги, соборна гора, на якій власне засноване місто», – відзначив історик.
Як відомо, 9 квітня Верховна Рада прийняла закон про декомунізацію, який ще має підписати Президент. Згідно з документом, органи місцевої влади у шестимісячний строк після набуття ним чинності мають подати до парламенту пропозиції щодо перейменування населених пунктів, районів та областей, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму. // Максим Крапівний, Факти тижня, ICTV