Міністр соціальної політики Марина Лазебна розповіла про головні ризики запровадження в Україні обов’язкової накопичувальної пенсійної системи .
За словами Лазебної, довгий час в Україні не було інституційного регулятора, який би мав ресурси та фахівців для регулювання системи пенсійних накопичень.
– Тому нам потрібен сильний і професійний регулятор. Якщо хоча б одного з цих двох компонентів не буде – це ризики. Для того щоб система працювала надійно, держава повинна забезпечити контроль над тим, щоб всі передбачені законодавством механізми захисту працювали на практиці, – наголосила Лазебна.
Міністр додала, що робота в цьому напрямку вже триває, є перші законодавчі ініціативи щодо розширення можливостей Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також посилення контролю на ринку.
Другою проблемою Лазебна вважає розширення переліку надійних інвестиційних інструментів, які спрямовуватимуть пенсійні накопиченні у важливі галузі економіки, сприятимуть зростанню ВВП та утворенню нових робочих місць.
У цьому напрямку, на думку міністра, потрібно проводити спільну роботу економічного блоку уряду та фінрегуляторів.
Читайте: Крок до накопичувальної пенсії: уряд затвердив Нацкомісію з цінних паперів
Важливим у цьому питанні є і нещодавно підписаний меморандум із міжнародними партнерами з розвитку інфраструктури фондового ринку.
Третім завданням для надійної роботи системи Лазебна вважає створення додаткового захисту для інвестованих пенсійних активів.
А саме захисту від неповернення та визнання їх неплатоспроможними.
На думку Лазебної, для запуску системи потрібно буде щонайменше 1,5 роки для підготовки.