Нині туристична галузь у світі так стрімко розвивається, що за останніми даними, кожен п’ятий житель планети, подорожував різними країнами.
Бюджетам від того звісно добре, а от історичні пам’ятки та жителі, часто потерпають від такого напливу шукачів нових вражень.
З’явився навіть новий вислів овертуризм – це коли країна страждає від туристичного перенавантаження.
Крики, гулянки, розваги та невідповідна поведінка – це лише деякі наслідки такого явища як овертуризм. Центральні райони туристичних міст потерпають від хаосу. Проблема в тому, що часто туристи навіть не усвідомлюють, що хтось тут живе постійно.
Читайте: Відпочинок на Кіпрі: на які курорти поїхати
За даними Всесвітньої туристичної організації, 2017 року кожен п’ятий житель планети подорожував, це в 53 рази більше, ніж 1950 року, і понад половина їде саме в Європу.
На саміті у Кракові була організована спеціальна тематична панель, присвячена проблемі овертуризму. Туристичні міста ділилися своїм досвідом та конкретними заходами, які допоможуть уникнути негативних наслідків.
Варто розподіляти події у часі і просторі, тоді це розвантажить найбільш залюднені туристичні місця. Наприклад, якщо в місті організовують якийсь фестиваль треба обирати не центральні райони, де і так багато туристів, і краще це робити у так званий низький сезон, – зауважив Мауріціо Даволіо, президент Італійського товариства відповідального туризму.
Сайти, що пропонують ночівлю, закликають вплинути на короткотермінові бронювання. А туристів переконують не їхати у вікендові тури.
До слова, Катар починає відновлювати морський туризм. Круїзні лайнери привозять до міст по всьому світу мільйони туристів.