Шахтарська криза на Волині: чому з 9 копалень працюють лише дві

Шахтарська криза на Волині: чому з 9 копалень працюють лише дві

На Волині з 9 шахт нині працює лише 2. Шахтарі щоразу влаштовують пікети – адже вже й забули що таке отримувати зарплату вчасно.

Більшість копалень тут закрили наприкінці 90-х – їх оголосили  збитковими. Копальні просто засипали разом з обладнанням, замість того аби демонтувати і використовувати на інших шахтах. І якщо десяту шахту, будівництво якої розпочали ще у 1989 році, досі ніяк не запустять  – то дев’ята та Бужанська піднімаються з колін.

Три доби без світла через борг  у 6 млн. грн. – робота двох волинських шахт – Бужанської та №9 – була паралізованою ще минулого місяця. Електроенергію  вмикали  лише по 2 години двічі на добу, щоб не затопило копальні. Аби не допустити  критичної ситуації – уряд  на початку квітня погасив борги шахтарів перед енергетиками. Роботи  у двох  копальнях відновили. півтори тисячі гірників тепер мають надію  і на роботу і на зарплату.

Читайте: Спалах метану на шахті у Павлограді: постраждали п’ятеро гірників

Тепер вугілля продають приватникам, за що отримують одразу гроші, виплачують зарплату, навіть збільшили її суттєво, і шахтарі поступово повертаються.

Десята шахта Нововолинська  – єдиний в Україні вугільний довгобуд, який зводять уже 30 років. Копальня завмерла в очікуванні  – її досі не можуть запустити в роботу через відсутність грошей. Потужності об’єкта величезні. Покладів вугілля тут мінімум на 30 років. У її будівництво держава вклала майже 2 млрд грн. Але щоб запустити першу лаву – треба ще 600 млн. гривень. А держава виділяє гроші лише на утримання копальні. На завершення цього грандіозного будівництва – поки жодної копійки.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що шахтарі України підтримали кандидата в президенти Олександра Вілкула.