Як обрати правильне освітлення для дому, офісу та школи

Як обрати освітлення для дому, офісу та школи

Як обрати лампу для освітлення вдома, на роботі чи в школі? Неякісні світильники непомітно, але неухильно псують зір та погіршують самопочуття. Якість світла можна виміряти фотоспектрометром. У більшості офісів якості освітлення приділяють мало уваги – воно рідко дотягує навіть до старих радянських стандартів, не кажучи вже про європейські.

Також втомлює очі утричі вища за норму пульсація світла, яку спричиняють або люмінесцентні лампи або дешеві блоки живлення. М’язи ока непомітно для людини працюють, аби пристосуватись до миготіння. Тому для очей це такий ефект, як, наприклад, стан ніг після денного качання, – пояснює лікар-офтальмолог.

Читайте: LED-освітлення у Києві: як виглядає та як реагують українці

Освітлення у дитячих навчальних закладах теж має велике значення. Факти ICTV перевірили клас у столичній школі. За гроші міського бюджету там замінили старі лампи на нові. Рівень освітлення завдяки світлодіодним панелям – 423 люкси – це ближче до європейської норми. Фахівці радять за допомогою спеціальних ламп краще освітлювати дошку – там має бути 700 люксів.

Сіро-синє світло збуджує нервову систему, а від золотавого – хилить у сон. Тож світло має бути збалансованим на роботі, у школі і садочку. Найкращий настільний світильник – з лампою розжарювання 40 ватт. А ось лампочки для стель можна купувати світлодіодні. Уникайте люмінесцентних ламп. Підсвічуйте додатково робочі зони на кухні і у ванній. Правильне ставлення до освітлення збереже ваш зір, сили і нервову систему.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як у Великій Британії підліток втратив зір через чіпси та картоплю фрі.

Категорії: Lifestyle Здоров'я