Ввечері 14 серпня затримали заступника міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Юрія Гримчака.
Співробітники СБУ та НАБУ спіймали його разом нібито з помічником на отриманні хабаря у розмірі $480 тис.
У свою чергу днями директор НАБУ Артем Ситник наголосив, що найближчим часом, окрім затримання Гримчака, з’являться “цікаві” справи проти інших чиновників.
Наступним буде політичне оточення колишнього президента України Петра Порошенка, оскільки справи розвертаються навколо Валерії Гонтаревої, Бориса Філатова, Олега Гладковського, Ігоря Кононенка, Олександра Грановського.
Читайте: Затримання Гримчака: версії, декларація і що йому загрожує
Все це оточення перебуває під найбільшим прицілом правоохоронних органів, оскільки воно політично незахищене та має великий токсичний соціальний потенціал. До того ж навколо них сконцентровані значні матеріальні активи.
Юрій Гримчак – фігура не найвищого калібру, але він один з публічних спікерів епохи Порошенка та його партії, через яку можна провести одразу кілька ниток.
Перша веде до команди п’ятого президента України. Друга нитка йде від Юрія Гримчака до контрабанди на Сході України. Третя – до команди Віталія Кличка.
Залежно від хисту, вміння та бажання слідчого справу Гримчака можна розвернути у будь-який бік. Він одна з тих фігур, яка стояла на перехресті інтересів, і саме тому став одним з перших у низці розслідувань проти колишніх соратників Порошенка і гарантовано не останнім.
Читайте: Не пов’язано з роботою у МінТОТ: Тука про затримання Гримчака
Затримання Юрія Гримчака перебуває не лише в площині політичних інтересів. Тут є корупційний, соціальний та правовий елементи.
Автор: Руслан Бортник, директор Українського інституту аналізу та менеджменту політики.