Суд виправдав активістку Femen, яка встромила кілок у ляльку Путіна

Суд виправдав активістку Femen, яка встромила кілок у ляльку Путіна

Касаційний суд Франції виправдав колишню учасницю Femen Яну Жданову, яка в 2014 році атакувала осиковим кілком воскову фігуру Володимира Путіна.

Суд відкинув скаргу прокуратури і визначив цей інцедент, як політичну акцію.

5 червня 2014 року Яна Жданова влаштувала акцію Лялька Пуду, протестуючи проти війни на Донбасі. Акція відбулась, коли Путін приїхав до Франції на святкування 70-річчя висадки союзників у Нормандії.

Дівчина пронесла до музею осиковий кілок і встромила його у воскового Путіна. Музей звернувся до суду з вимогою про відшкодування матеріальних збитків та моральної шкоди.

Читайте: Зупиніть війну Путіна! Активістки Femen роздяглися в Парижі

У судовій постанові також наголошується, що Яна Жданова залишається винною за звинуваченням у псуванні майна.

Жданова наголосила, що цілком задоволена рішенням суду, який таким чином поставив крапку в історії, яка тривала понад 5 років.

Нагадаємо, у Франції активістки Femen хотіли пробратися до кортежу Дональда Трампа, трьох дівчат взяли під варту.

Джерело: RFI

Категорії: Світ